Utropspris
Utropspris
Spegel med konsolbord, Jugend, 1900-talets början, rikligt skurna i ek, höjd 48-187 cm
nr. 742124
2 500 kr
Utropspris: 10 000 kr
3d, 10h, 3m, 13s
Lådcykel, "Mjölkcykel" Holland 1900-talets första hälft, längd 275 cm
nr. 742821
800 kr
Utropspris: 10 000 kr
6d, 10h, 33m, 13s
Armband, guld, 18 K, längd 23 cm, vikt 15,4 gram
nr. 742007
7 400 kr
Utropspris: 7 000 kr
2d, 10h, 9m, 13s
Medalj guld 23 och 18k V=15g ca
nr. 742472
7 600 kr
Utropspris: 7 000 kr
3d, 9h, 50m, 13s
Vedklyv, Bala Agri, hydralisk för traktor, tot L = 362
nr. 742714
2 900 kr
Utropspris: 7 000 kr
5d, 10h, 58m, 13s
Armbandsur, Chronographe Suisse, 1900-talets mitt, boetten i guld, 18 K, manuell, diameter 37 mm
nr. 741921
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
1d, 12h, 11m, 13s
Högtalare, aktiva med stativ, HK Audio Premium PR:O 15 D, H=62
nr. 742475
1 100 kr
Utropspris: 6 000 kr
5d, 10h, 19m, 13s
Halsband, guld, 18 K, längd 40 cm, vikt 12,2 gram
nr. 741927
5 800 kr
Utropspris: 5 500 kr
1d, 12h, 15m, 13s
nr. 741926
8 200 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 12h, 13m, 13s
Gitarrförstärkare, Marshall JCM 2000 TSL 122 Triple Super Lead,68 X 27 X 50 cm + pedal
nr. 741937
3 000 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 12h, 33m, 13s
Fönsterbågar ett par gjutjärn, ca 235x235. Hämtas på plats i Ripa/Åhus
nr. 741958
2 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 10h, 49m, 13s
Herrarmbandsur Omega seamaster guld 18k (ej länk) D=3,3
nr. 742470
4 500 kr
Utropspris: 4 500 kr
3d, 9h, 48m, 13s
Båtmotor Yanmar Diesel, model SB8G
nr. 741938
350 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 10h, 37m, 13s
Axel Bentzen (Danmark 1893-1952) olja på duk, 1922, signerad AB 22, 60 X 48 cm, etikettmärkt på baksidan :Retrospektive Udstilling Grønningen 1953
nr. 741959
400 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 9h, 7m, 13s
Armbandsur, Omega Genève, 1980-tal, guld i boetten, 14 K, manuell, datum, diameter 34 mm
nr. 742009
4 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 10h, 11m, 13s
Owe Zerge olja pannå 45 x 37
nr. 742267
3 000 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 10h, 11m, 13s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Hyacintgruppen", 55 X 46 cm
nr. 742277
100 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 9h, 53m, 13s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1945, 64 X 54 cm
nr. 742283
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 9h, 59m, 13s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1985, 65 X 62 cm
nr. 742288
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 10h, 5m, 13s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk 1987, 75 X 66 cm
nr. 742294
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 10h, 11m, 13s
Skulptur, stengods, Gädda, Sven Wejsfelt, Gustavsberg. Längd 58 cm.
nr. 742422
2 700 kr
Utropspris: 4 000 kr
3d, 9h, 17m, 13s
Salongsbord, nyrokoko, m. marmorskiva, 13 x 90, H = 70
nr. 742872
75 kr
Utropspris: 4 000 kr
6d, 10h, 29m, 13s
Snapsglas silver med monogram, 12 st H=10,5, vikt = 620g
nr. 742805
2 100 kr
Utropspris: 3 500 kr
6d, 9h, 51m, 13s
Saxofon Buescher USA i låda + ställ
nr. 741712
900 kr
Utropspris: 3 000 kr
11h, 15m, 13s
53
53