Utropspris
Solgerd Bussenius akvarell + Adi Holzer litografi otydligt signerade 27 X 34 och mindre
nr. 746056
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 57m, 26s
Fåtöljer ett par 1930/40-tal
nr. 746060
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 0m, 26s
Trädgårdsbord 1900-talets första hälft, plåt & smide D=68 H=77
nr. 746067
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 7m, 26s
Glasmästarspegel Karlshamn C G Ahlblad, empir 1800-talets första hälft, 115x55
nr. 746069
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 2h, 9m, 26s
Soffbord med intarsia rokokostil D=78 H=49
nr. 746070
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 10m, 26s
Trädgårdsstolar ett par hopfällbara + avställningsbord H=45
nr. 746074
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 14m, 26s
Piedestal björk H=79
nr. 746075
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 15m, 26s
Dukar mm, mest linne
nr. 746086
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 26m, 26s
Taklampa mässing glas B=50 H=63 + kedja
nr. 746109
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 2h, 38m, 26s
Emmafåtöljer ett par
nr. 746135
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 51m, 26s
Stumpastake smide & trä 1800/1900-tal H=25
nr. 746151
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 58m, 26s
Vättar ett par, frigolit L=25, 1900-talets mitt
nr. 746153
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 59m, 26s
Vättar 3st, frigolit L=31, 1900-talets mitt
nr. 746157
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 1m, 26s
Sherry- & likörglas, färgat glas
nr. 746163
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 3h, 4m, 26s
Grogg- & ölglas mm bla kristall
nr. 746164
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 5m, 26s
Bordslampfötter 2 + 1 H=46 och mindre
nr. 746170
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 3h, 8m, 26s
Åke Holm träsnitt + Gunnel Frieberg litografi 4/25, rammått 57 X 45 och mindre
nr. 746193
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 16m, 26s
Kungatavlor 2 st, rammått 52 X 44 och mindre
nr. 746199
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 17m, 26s
Fåtölj ek textil 1950-60-tal
nr. 746207
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 22m, 26s
Figurin Nittsjö Thomas Hellström, H=34
nr. 746227
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 1h, 39m, 26s
Soffa funkis L=174
nr. 746247
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 1h, 45m, 26s
Fåtöljer ett par funkis
nr. 746248
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 1h, 46m, 26s
Byrå, 2000-tal, 70 X 40 X 95 cm
nr. 746249
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 1h, 47m, 26s
Smycken silver ett parti
nr. 746283
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 55m, 26s
18
19
20
21
22
35
20
35