Utropspris
Leksaksbilar / Samlarbilar, bl.a. Corgi.
nr. 742172
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 15h, 56m, 27s
Gungstol, möjligen Ferdinand Lundqvist.
nr. 742185
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 46m, 27s
Barncykel.
nr. 742187
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 51m, 27s
Golvljusstake, metall, höjd 97 cm.
nr. 742188
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 56m, 27s
Tallrikar, 5 st, Fasan, Rörstrand.
nr. 742189
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 1m, 27s
Fiskespön, 2 st.
nr. 742193
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 21m, 27s
Vas, Bertil Vallien, Kosta Boda, höjd 20 cm, osignerad
nr. 742198
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 16h, 40m, 27s
Solglasögon, Oakley.
nr. 742209
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 17h, 51m, 27s
Bordslampa, 1940/50-tal, troligtvis Asea, mässing och vitlackerad metall, höjd 63 cm inklusive skärm
nr. 742214
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 16h, 52m, 27s
Jordglob, 1900-talets mitt, höjd 51 cm
nr. 742216
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 16h, 54m, 27s
Kista 80 x 48 H= 62
nr. 742218
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 7m, 27s
Salongsgrupp björk 1900-talets första hälft bord D= 108 H= 79 soffa L= 185
nr. 742233
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 15h, 15m, 27s
Efterrättsskålar, glas, 11 st.
nr. 742247
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 14h, 41m, 27s
Bordsur björk 1900-talet
nr. 742252
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 21m, 27s
Väggur Junghans, barometer.
nr. 742253
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 14h, 51m, 27s
Mätare.
nr. 742254
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 14h, 56m, 27s
Kristallkronor 2st moderna ⌀ 55
nr. 742258
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 15h, 24m, 27s
Spionkamera Mikroma II Made in Czechoslovakia
nr. 742259
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 25m, 27s
nr. 742262
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 15h, 27m, 27s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1980, "Landskap", 40 X 32 cm
nr. 742264
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 15h, 6m, 27s
Tryck 2 st 70 x 45 och mindre
nr. 742265
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 28m, 27s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1945, 64 X 54 cm
nr. 742283
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 15h, 18m, 27s
Eve Eriksson (1910-1992) "Porträtt" 1953, olja på pannå, 33 X 22,5 cm
nr. 742291
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 15h, 28m, 27s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 40 X 35 cm
nr. 742310
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 40m, 27s
35
36
37
38
39
53
37
53