Utropspris
Finn Andersen (1909-1987) olja på duk, signerad Finn An, 88 X 73 cm
nr. 741957
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 20h, 5m, 32s
Vas, Göran Wärf, Kosta, signerad, höjd 16,5 cm.
nr. 742211
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 20h, 5m, 32s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 60 X 50 cm
nr. 741956
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 3m, 32s
Gitarrförstärkare, Marshall JCM 2000 TSL 122 Triple Super Lead,68 X 27 X 50 cm + pedal
nr. 741937
3 000 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 20h, 1m, 32s
Solglasögon, Oakley.
nr. 742209
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 20h, 0m, 32s
Gitarrförstärkare, Yamaha THR10X, bredd 36 cm
nr. 741936
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 19h, 59m, 32s
Byrå, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft, 97 X 50 X 77 cm
nr. 741935
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 19h, 57m, 32s
Resväskor 4 st, 1900-talets första hälft
nr. 741933
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 55m, 32s
Jordglob med belysning samt barometer.
nr. 742205
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 19h, 55m, 32s
Gavlar till stringhylla, 1950-tal, höjd 155, bredd 80 cm
nr. 741932
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 19h, 53m, 32s
Spegel, 1900-tal, 81 X 94 cm
nr. 741931
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 19h, 51m, 32s
Kandelaber och ljusstakar, mässing.
nr. 742204
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 50m, 32s
Matgrupp, bord, 6 stolar 2 karmstolar, Hedbergs Vinslöv, 1900-talets andra hälft, björk, stoppade och klädda sitsar, 2-iläggsskivor, bordets längd 136-245 cm
nr. 741930
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 19h, 49m, 32s
Stativ på hjul med kopparskål H=85
nr. 741929
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 47m, 32s
Radio, Luxor, 1993, serie nr: 2551, bredd 36 cm
nr. 741928
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 45m, 32s
Halsband, guld, 18 K, längd 40 cm, vikt 12,2 gram
nr. 741927
5 800 kr
Utropspris: 5 500 kr
1d, 19h, 43m, 32s
nr. 741926
8 200 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 19h, 41m, 32s
Armbandsur, Chronographe Suisse, 1900-talets mitt, boetten i guld, 18 K, manuell, diameter 37 mm
nr. 741921
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
1d, 19h, 39m, 32s
Snusdosa, 18/1900-tal, troligtvis silver, ostämplad, 11 X 4,5 X 2,5 cm
nr. 741919
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 35m, 32s
Silverskedar, 2 + 2 + 1 st,1800-tal, bland annat Johan Högstedt, Kalmar, 1808, längd 23 cm och mindre, total vikt 252 gram
nr. 741910
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 19h, 33m, 32s
Kaffeskedar 11 st, silver "Svensk spets" (snarlika, olika längd), vikt 192 gram
nr. 741904
850 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 19h, 31m, 32s
Fiskespön, 2 st.
nr. 742193
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 30m, 32s
Kaffeskedar 12 st, silver, GAB, vikt 255 gram
nr. 741903
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 19h, 29m, 32s
Salladsbestick, silver, gafflar 6 st, knivar 3 + 3 st, 1900-tal, knivblad i stål, total vikt 318 gram
nr. 741902
500 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 19h, 27m, 32s
35
36
37
38
39
53
37
53