Utropspris
Trälåda och krukor
nr. 741714
150 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 30m, 4s
Sidobord ett par, Ikea PS, trä plast och metall, , 48 X 48 X 48 cm
nr. 741713
75 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 28m, 4s
Spjälsäng, madrass, längd 121 cm.
nr. 741991
50 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 28m, 4s
Spegel, 18/1900-tal, 138 X 74 cm
nr. 741710
75 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 26m, 4s
Taklampa, 1950/60-tal, mässing och glas, höjd 50 cm
nr. 741700
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 24m, 4s
Keramikföremål, fat 2 st, Jie, ljusstake Rörstrand, form Upsala Ekeby mm.
nr. 741973
150 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 23m, 4s
Torsten Lidman, olja på duk, 2 st, 54x25 och mindre
nr. 741683
100 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 22m, 4s
Soffbord, ek, 2000-tal, D=90 H=52
nr. 741680
200 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 20m, 4s
Skinnsoffa, Norell, 1900-talets senare hälft, L=215
nr. 741679
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
13h, 18m, 4s
Gunnar Larsson litografi 58/100 42 X 58
nr. 741807
125 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 18m, 4s
Tvättskål, Gustavsberg. Tomtar, stengods. mm.
nr. 741972
750 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 18m, 4s
Otydligt signerad olja på duk 39 X 29
nr. 741806
200 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 17m, 4s
Träningscykel, Monark Home line 350
nr. 741677
200 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 16m, 4s
Väska AC Italien, B=43, obegagnad
nr. 741802
400 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 16m, 4s
Jacka John Kay, strl L, obegagnad
nr. 741801
150 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 15m, 4s
Bryggeristolar 11 st, snarlika, 1900-talets första hälft
nr. 741630
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
13h, 14m, 4s
Jacka AC Italien, strl L, obegagnad
nr. 741800
200 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 14m, 4s
nr. 741798
350 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 13m, 4s
Glasföremål, bl.a. Marcolin, FM Ronneby, en signerad. Ljuslykta, glas, "Hallon" mm.
nr. 741971
100 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 13m, 4s
Väggskåp, teak, 1900-talets senare, H=52 L=90
nr. 741629
250 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 12m, 4s
Jacka AC Italien, strl S, obegagnad
nr. 741797
100 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 12m, 4s
nr. 741795
125 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 11m, 4s
Matta, Kelim patchwork, 2000-tal, 208 X 272 cm
nr. 741628
2 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
13h, 10m, 4s
Jacka AC Italien, strl XXL, obegagnad
nr. 741794
175 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 10m, 4s
43
44
45
46
47
53
45
53