Utropspris
Brödrost brevvåg mm
nr. 746490
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 22m, 14s
James Herbert Snell (1861-1935) landskapsmålning, olja på pannå, 31 X 22 cm
nr. 746273
500 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 21m, 14s
Skålat och ljusstakar Orrefors H=20,5 och mindre
nr. 746489
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 21m, 14s
Allmogetextilier
nr. 746487
200 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 20m, 14s
nr. 746272
125 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 19m, 14s
Linne och dukar mm
nr. 746486
250 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 19m, 14s
Mekaniska leksaker mm
nr. 746485
125 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 18m, 14s
Soffbord, 1970-tal, valnöt, 141 X 82 X 55 cm
nr. 746271
150 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 17m, 14s
Taklampa glas metall D=18
nr. 746484
125 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 17m, 14s
Gunghäst
nr. 746479
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 16m, 14s
Fåtöljer ett par, Rokoko-stil, 1900-tal
nr. 746270
250 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 15m, 14s
Gerhard Wihlborg olja på duk 35 X 52
nr. 746472
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
13h, 15m, 14s
Erik Almgren -67 olja på duk 41 X 56
nr. 746470
75 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 14m, 14s
Byrå, 1800-tal, valnöt. 105 X 58 77 cm
nr. 746269
600 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 13m, 14s
Torsten Torstensson -59 olja på pannå 60 X 50
nr. 746469
100 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 13m, 14s
Stanislaw Zoladz akvarell 36 X 54
nr. 746468
400 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 12m, 14s
Taklampa, Tiffany-stil, 1900-talets andra hälft, diameter 48 cm
nr. 746268
350 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 11m, 14s
Picasso efter pressat skinn 43 X 83
nr. 746467
150 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 11m, 14s
Disney litografier 3 st 500 upplagor, rammått 22 X 20
nr. 746466
175 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 10m, 14s
Väggskåp. 18/1900-tal, 74 X 64 X 23 cm
nr. 746265
400 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 9m, 14s
B Petersson olja på pannå 41 X 38
nr. 746465
175 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 9m, 14s
Pelarbord ovalt B=130 H=75
nr. 746464
125 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 8m, 14s
Kassaskåp, Itoki Reliefsafe 243, 2 nycklar (Kod saknas) 48 X 42 X 50 cm
nr. 746264
75 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 7m, 14s
Sideboard teak, 177x42 H=83
nr. 746463
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
13h, 7m, 14s
46
47
48
49
50
51
52
53
48
53