Utropspris
Fotogenlampor, 2 st, glas, 1800-tal, H=50 och mindre
nr. 742536
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 0h, 21m, 12s
Annie Bergman förgträsnitt 20 X 15,5, Åkervindor
nr. 742717
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 21m, 12s
Tanger -52 akvarell 43 X 35
nr. 742721
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 22m, 12s
Båtmodell, 1900-tal, H=110
nr. 742539
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 23m, 12s
Carl Gustaf Ramberg 1915 olja på pannå 45 X 37
nr. 742724
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 0h, 23m, 12s
Louis Zelig olja på pannå 19 X 33
nr. 742734
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 24m, 12s
Lego
nr. 742540
100 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 25m, 12s
Otydligt signerad olja på pannå 32 X 39
nr. 742735
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 25m, 12s
B Johannesson olja på pannå 36 X 33
nr. 742736
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 26m, 12s
Fotogenlampa, mässing, 1800-tal, ställbar i höjd, H=45
nr. 742542
75 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 27m, 12s
Ebba Vadsten olja på pannå 18 X 23
nr. 742737
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 27m, 12s
Radio, 1900-talets tidigare hälft, B=55
nr. 742543
125 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 29m, 12s
Mekanik, 4 lådor + 2 tomma lådor
nr. 742544
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 31m, 12s
Modelljärnväg, Märklin, 2 set, lok, vagnar, räls, mm
nr. 742545
200 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 0h, 33m, 12s
Filmer, 16 mm, bla Butch Cassidy and the sundance kid, Kellys Heroes
nr. 742546
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 35m, 12s
Gökur, 4 st, 1900-tal
nr. 742547
150 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 37m, 12s
Bokmärken, etiketter, tidningar, kataloger modelljärnväg, mm
nr. 742548
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 39m, 12s
Leksaksdjur, mm. Schleich
nr. 742549
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 41m, 12s
Apoteksvåg, PA Nordstedt & Söner, H=57 1900-talets början + del till våg
nr. 742552
300 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 0h, 43m, 12s
Urnor ett par, Sevres, Frankrike, porslin, 1900-tal, höjd 21,5 cm
nr. 742667
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 0h, 45m, 12s
Sockerskål med lock, och skål "Blå Blomst" Royal Copenhagen, Danmark, porslin, diameter 17,5 cm och mindre
nr. 742668
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 47m, 12s
Figuriner 2 st, bland annat Lladro + fat Japan, höjd 29,5 cm och lägre
nr. 742671
100 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 49m, 12s
Figurin, Royal Copenhagen, Danmark, porslin, höjd 19 cm
nr. 742675
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 51m, 12s
Figurin, Bing & Gröndahl, Danmark, porslin, höjd 23 cm
nr. 742678
125 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 53m, 12s
49
50
51
52
53
54
55
56
53
54
55
56