Utropspris
Guldring, 20 K, diameter 16,5 mm, vikt 6,5 gram
nr. 745371
3 800 kr
Utropspris: 3 500 kr
9h, 0m, 6s
Guldring, 20 K, diameter 17,5 mm, vikt 4,3 gram
nr. 745374
2 500 kr
Utropspris: 2 500 kr
9h, 2m, 6s
Halsband med hänge, guld, 18 K, vikt 4,7 gram
nr. 745376
2 500 kr
Utropspris: 2 000 kr
9h, 4m, 6s
Ring med stenar, vitguld 18 K, diameter 16 mm, vikt 1,5 gram
nr. 745379
700 kr
Utropspris: 800 kr
9h, 6m, 6s
Ring med svart sten, guld, 18 K, diameter 16,5 mm, vikt 1,5 gram
nr. 745382
550 kr
Utropspris: 800 kr
9h, 8m, 6s
Damarmbandsur, Certina, guld i boetten, 18 K, quartz, diameter 24 mm
nr. 745387
3 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
9h, 10m, 6s
Ring md grön sten, guld, 18 K, diameter 15.5 mm, vikt 4,3 gram
nr. 745396
1 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
9h, 12m, 6s
Pärlcollier, guldlås, 18 K, längd 55 cm
nr. 745397
450 kr
Utropspris: 800 kr
9h, 14m, 6s
Guldring med grön sten, 18 K, diameter 15 mm, vikt 1,9 gram
nr. 745398
900 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 16m, 6s
Guldring med turkos, 18 K, diameter 15 mm, vikt 2,2 gram
nr. 745399
900 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 18m, 6s
Brosch med 2 stenar, guld, 18 K, vikt 4,3 gram
nr. 745400
2 000 kr
Utropspris: 2 000 kr
9h, 20m, 6s
Karmstol, Erik Kirkegaard, Danmark, 1960-tal, teak, skinnklädd sita
nr. 745413
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
9h, 22m, 6s
Blomsterbord, 1900-talets första hälft, bredd 78 cm
nr. 745416
250 kr
Utropspris: 500 kr
9h, 24m, 6s
Soffbord, 1900-talets första hälft, ek, skiva med kakelplattor, längd 75 cm
nr. 745418
50 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 26m, 6s
Byrå, Rokoko-stil, 1900-tal, 82 X 47 X 80 cm
nr. 745421
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 28m, 6s
Bordsspegel, 1800-tal, mahogny, höjd 73 cm
nr. 745425
50 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 30m, 6s
Byrå, 1800-tal, 100 X 51 X 108 cm
nr. 745428
50 kr
Utropspris: 600 kr
9h, 32m, 6s
Sängbord ett par, 1950-tal, mahogny, höjd 50 cm
nr. 745432
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 34m, 6s
Pianopallar 2 st, 1900-talets andra hälft
nr. 745433
50 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 36m, 6s
Stolar 8 st + karmstol, Windsor-modell, England, ek, 1900-tal,
nr. 745434
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
9h, 38m, 6s
Cello + stråke, 1900-talets första hälft
nr. 745440
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
9h, 40m, 6s
Fåtölj, Charles France för France & Son, Danmark, 1960-tal, teak och skinn, bredd 81 cm, (ändrad objektsbeskrivning 15/4)
nr. 745445
650 kr
Utropspris: 3 000 kr
9h, 42m, 6s
Sune Lundqvist, olja på duk 45x55
nr. 745415
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 12m, 6s
Ring med briljant, vitguld 18 K, diameter 16 mm, 0,12 ct enligt gravyr, vikt 2 gram
nr. 745449
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 7h, 12m, 6s
58
58