Utropspris
Utropspris
Herrcykel, Rex 28 tum, 7 växlar, 1 nyckel finns samt hjälm
nr. 742377
350 kr
Utropspris: 1 200 kr
2d, 8h, 58m, 59s
Klackring guld 18k D=18½-19 tot V=5,6g
nr. 742471
2 300 kr
Utropspris: 1 200 kr
3d, 8h, 11m, 59s
Matgrupp, bord 180x95 + 2st klaffar á45 H=78 + 4st stolar
nr. 742478
650 kr
Utropspris: 1 200 kr
3d, 8h, 15m, 59s
Trädgårdsgrupp, bord, 130 x 70, H = 71, 4 karmstolar
nr. 742669
75 kr
Utropspris: 1 200 kr
5d, 8h, 46m, 59s
Silvermynt mm, USA, i schatull med diverse intyg
nr. 742696
250 kr
Utropspris: 1 200 kr
5d, 9h, 7m, 59s
Lufttuber 3 par, höjd 64 cm
nr. 741598
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 45m, 59s
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg, glaserat stengods, höjd 18 cm
nr. 741602
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 53m, 59s
Bryggeristolar 11 st, snarlika, 1900-talets första hälft
nr. 741630
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
10h, 25m, 59s
Figurin Jade på träsockel H=21
nr. 741656
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
8h, 55m, 59s
Lejon ett par Jade H=11
nr. 741659
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
8h, 57m, 59s
Damcykel, Crescent, 28-tum, 3-växlar
nr. 741760
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
10h, 53m, 59s
Gjutjärnsgavlar ett par, 1900-talets första hälft, höjd 80 cm
nr. 741799
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 8h, 47m, 59s
Lockurnor ett par, Dresden, Tyskland, 1900-talets början, porslin, höjd 23 cm
nr. 741901
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 19m, 59s
Kaffeskedar 12 st, silver, GAB, vikt 255 gram
nr. 741903
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 23m, 59s
Fickur Kay Company Worcester 49 silver D=5,5
nr. 741922
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 8h, 57m, 59s
Soffa, "Solo", 3-sits, 2st, l = 198, d = 60 cm, tyg och stål.
nr. 741925
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 29m, 59s
Gavlar till stringhylla, 1950-tal, höjd 155, bredd 80 cm
nr. 741932
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 47m, 59s
Gitarrförstärkare, Yamaha THR10X, bredd 36 cm
nr. 741936
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 53m, 59s
Finn Andersen (1909-1987) olja på duk, signerad Finn An, 88 X 73 cm
nr. 741957
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 59m, 59s
Einar Gross (1895-1962), landskapsmålning, olja på duk, 95 X 65 cm
nr. 741960
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 7h, 31m, 59s
Helge Lundström (1923-2011) olja på duk, 80 X 60 cm
nr. 741989
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 8h, 15m, 59s
Soffa, Gustaviansk-stil, 1900-tal, 149 X 62 X 83 cm
nr. 742041
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 3m, 59s
Matta, röllakan, 1900-talets andra hälft, 290 X 198 cm
nr. 742047
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 5m, 59s
Golvlampor 2 st + bordslampa, Artium, 1980/90-tal, höjd 47-143 cm
nr. 742062
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 17m, 59s
53
53