Auktionen avslutad:
3 300 kr
Avslutas: 05 JUL 20:38
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Kniv
nr. 628649

Kniv , Kasai, Kongo, längd 43 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (19 bud)
Budgivare 7 2022-07-05 20:34:44 3 300 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:05:03 3 200 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:05:03 3 000 kr
Budgivare 6 2022-07-05 20:34:35 2 900 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:05:03 2 800 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:33:57 2 700 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:05:03 1 800 kr
Budgivare 5 2022-07-05 13:24:41 1 700 kr
Budgivare 4 2022-07-04 23:05:03 1 200 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 1 100 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 900 kr
Budgivare 3 2022-06-30 11:52:44 850 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 700 kr
Budgivare 3 2022-06-30 11:52:33 650 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 500 kr
Budgivare 2 2022-06-29 23:13:31 450 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 23:13:14 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:28:46 50 kr