Auktionen avslutad:
500 kr
Avslutas: 05 JUL 20:42
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Cermonistav
nr. 628654

Cermonistav, Västafrika, skuren i trä, spår av bemålning, längd 88 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Sprickor

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (11 bud)
Budgivare 5 2022-07-05 20:39:13 500 kr
Budgivare 4 2022-07-05 18:44:51 450 kr
Budgivare 2 2022-07-05 15:51:08 400 kr
Budgivare 4 2022-07-05 18:44:45 350 kr
Budgivare 2 2022-07-05 15:51:08 300 kr
Budgivare 4 2022-07-05 18:44:39 250 kr
Budgivare 2 2022-07-05 15:48:28 200 kr
Budgivare 3 2022-07-05 13:23:25 175 kr
Budgivare 3 2022-07-05 13:23:25 100 kr
Budgivare 2 2022-07-04 15:07:18 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 11:52:28 50 kr