Auktionen avslutad:
650 kr
Avslutas: 05 JUL 20:48
Utropspris:  800 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  50 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Knivar
nr. 628656

Knivar 2 st, Västafrika, längd 31 cm och mindre, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Avslag, rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (19 bud)
Budgivare 5 2022-07-05 20:45:09 650 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:44:25 600 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:44:54 600 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:44:25 550 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:42:16 500 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:41:56 450 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:37:14 400 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:15:43 350 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:36:38 350 kr
Budgivare 7 2022-07-05 20:15:43 300 kr
Budgivare 6 2022-07-05 08:10:34 250 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:20:52 200 kr
Budgivare 6 2022-07-05 08:10:13 200 kr
Budgivare 5 2022-07-04 23:20:41 175 kr
Budgivare 4 2022-07-04 20:50:17 150 kr
Budgivare 2 2022-07-04 17:23:04 125 kr
Budgivare 3 2022-07-04 17:02:05 100 kr
Budgivare 2 2022-07-03 18:25:00 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 23:13:38 50 kr