Auktionen avslutad:
1 000 kr
Avslutas: 05 JUL 20:44
Utropspris:  2 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Klubba
nr. 628661

Klubba, "Knobkerrie club" Zulu, Afrika, , trä, lindad med metalltråd, längd 63 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (20 bud)
Budgivare 11 2022-07-05 20:39:46 1 000 kr
Budgivare 10 2022-07-05 18:51:39 950 kr
Budgivare 10 2022-07-05 18:51:39 650 kr
Budgivare 9 2022-07-05 18:53:47 600 kr
Budgivare 10 2022-07-05 18:51:39 550 kr
Budgivare 9 2022-07-05 18:45:46 500 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:31:43 450 kr
Budgivare 8 2022-07-05 18:45:40 450 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:31:43 400 kr
Budgivare 8 2022-07-05 18:45:32 350 kr
Budgivare 7 2022-07-05 18:31:43 300 kr
Budgivare 6 2022-07-05 17:46:08 250 kr
Budgivare 4 2022-07-05 14:20:00 200 kr
Budgivare 6 2022-07-05 17:46:02 200 kr
Budgivare 4 2022-07-01 19:34:06 175 kr
Budgivare 5 2022-07-01 15:16:21 150 kr
Budgivare 4 2022-07-01 05:56:16 125 kr
Budgivare 3 2022-06-30 10:07:57 100 kr
Budgivare 2 2022-06-29 23:13:52 75 kr
Budgivare 1 2022-06-28 23:29:42 50 kr