Auktionen avslutad:
125 kr
Avslutas: 05 JUL 20:46
Utropspris:  800 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Svärd
nr. 628662

Svärd, Afrika, längd 68 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Anmärkningar: Rost

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (4 bud)
Budgivare 2 2022-07-05 18:27:05 125 kr
Budgivare 3 2022-07-05 19:56:38 100 kr
Budgivare 2 2022-07-05 18:27:05 75 kr
Budgivare 1 2022-07-01 20:25:35 50 kr