Auktionen avslutad:
700 kr
Avslutas: 05 JUL 20:58
Utropspris:  1 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  150 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Spjut
nr. 628679

Spjut 2 st. Afrika, smide och trä, längd 122-137 cm, Proveniens Peter Von Busch privata samlingar. Fd chef för Marinmuseum i Karlskrona, Museirådet och Expert på Antikrundan

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (19 bud)
Budgivare 9 2022-07-05 20:54:07 700 kr
Budgivare 10 2022-07-05 20:55:29 700 kr
Budgivare 9 2022-07-05 20:54:07 650 kr
Budgivare 10 2022-07-05 20:55:04 600 kr
Budgivare 9 2022-07-05 20:54:07 550 kr
Budgivare 5 2022-07-05 20:52:28 500 kr
Budgivare 8 2022-07-05 19:57:42 450 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:22:31 400 kr
Budgivare 8 2022-07-05 19:57:09 400 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:22:31 350 kr
Budgivare 8 2022-07-05 19:57:06 300 kr
Budgivare 7 2022-07-05 17:22:31 250 kr
Budgivare 6 2022-07-05 16:15:10 200 kr
Budgivare 5 2022-07-04 00:29:09 175 kr
Budgivare 4 2022-07-03 20:57:05 150 kr
Budgivare 2 2022-07-02 22:06:14 125 kr
Budgivare 3 2022-07-01 16:14:28 100 kr
Budgivare 2 2022-06-30 14:52:28 75 kr
Budgivare 1 2022-06-29 14:21:01 50 kr