Auktionen avslutad:
5 800 kr
Avslutas: 29 SEP 20:19
Utropspris:  5 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Kristianstad
Spara i minneslista
Vas
nr. 640953

Vas fiskgraal Edward Hald Orrefors 1945 2142 höjd = 14

Anmärkningar: Kalkavlagringar

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (44 bud)
Budgivare 14 2022-09-29 20:16:24 5 800 kr
Budgivare 17 2022-09-29 20:16:07 5 600 kr
Budgivare 14 2022-09-29 20:15:33 5 400 kr
Budgivare 17 2022-09-29 20:15:44 5 400 kr
Budgivare 14 2022-09-29 19:43:26 5 200 kr
Budgivare 17 2022-09-29 20:15:22 5 200 kr
Budgivare 14 2022-09-24 20:00:41 5 000 kr
Budgivare 16 2022-09-28 12:18:16 5 000 kr
Budgivare 14 2022-09-24 20:00:41 4 200 kr
Budgivare 15 2022-09-24 09:13:58 4 100 kr
Budgivare 14 2022-09-24 20:00:34 4 000 kr
Budgivare 15 2022-09-24 09:13:58 3 900 kr
Budgivare 14 2022-09-24 19:17:35 3 800 kr
Budgivare 15 2022-09-24 09:13:58 3 300 kr
Budgivare 14 2022-09-24 19:17:27 3 200 kr
Budgivare 15 2022-09-24 09:13:58 3 100 kr
Budgivare 14 2022-09-23 19:02:46 3 000 kr
Budgivare 10 2022-09-23 15:45:47 2 900 kr
Budgivare 12 2022-09-23 14:56:01 2 800 kr
Budgivare 10 2022-09-23 15:45:44 2 800 kr
Budgivare 12 2022-09-23 14:56:01 2 500 kr
Budgivare 13 2022-09-23 15:23:29 2 400 kr
Budgivare 12 2022-09-23 14:56:01 2 300 kr
Budgivare 11 2022-09-23 13:14:29 2 200 kr
Budgivare 10 2022-09-23 13:08:03 2 100 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:05:26 2 000 kr
Budgivare 10 2022-09-23 13:08:00 1 900 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:05:26 1 800 kr
Budgivare 9 2022-09-23 07:35:18 1 700 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:05:26 1 600 kr
Budgivare 8 2022-09-22 21:42:03 1 500 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:05:26 950 kr
Budgivare 7 2022-09-22 21:27:29 900 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:05:26 850 kr
Budgivare 5 2022-09-22 20:43:19 800 kr
Budgivare 5 2022-09-22 20:43:19 500 kr
Budgivare 6 2022-09-22 21:04:48 450 kr
Budgivare 5 2022-09-22 20:43:19 400 kr
Budgivare 4 2022-09-22 20:35:32 350 kr
Budgivare 4 2022-09-22 20:35:32 300 kr
Budgivare 3 2022-09-22 20:25:58 250 kr
Budgivare 3 2022-09-22 20:25:58 100 kr
Budgivare 2 2022-09-22 20:18:14 75 kr
Budgivare 1 2022-09-22 20:17:04 50 kr