Auktionen avslutad:
250 kr
Avslutas: 11 OKT 20:32
Utropspris:  600 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  100 kr
Läs mer
Avslutad
Malmö
Spara i minneslista
Tennfat
nr. 643271

Tennfat, kantin i koppar. trätallrik, allmoge mm, 1800-tal, diameter 31 cm och mindre

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (8 bud)
Budgivare 4 2022-10-11 20:22:08 250 kr
Budgivare 5 2022-10-10 22:09:45 200 kr
Budgivare 4 2022-10-09 10:11:42 175 kr
Budgivare 3 2022-10-06 22:21:56 150 kr
Budgivare 2 2022-10-08 05:31:44 125 kr
Budgivare 3 2022-10-06 22:21:56 100 kr
Budgivare 2 2022-10-06 20:28:48 75 kr
Budgivare 1 2022-10-04 20:50:50 50 kr