Auktionen avslutad:
5 600 kr
Avslutas: 07 DEC 20:00
Utropspris:  4 000 kr
Frakt mellan våra
visningslokaler:  150 kr
Läs mer
Avslutad
Kristianstad
Spara i minneslista
Karin Björquist
nr. 653706

Karin Björquist, tallrikar, 8 st, Nobel Gustavsberg, benporslin D = 25,5

Om inget annat anges i beskrivningen så är objektet i normalt begagnat skick för sin ålder. Ålders- och bruksslitage kan förväntas, men mer specifika defekter eller större skador finns omnämnda som anmärkningar i objektsbeskrivningen.

Budhistorik (36 bud)
Budgivare 7 2022-12-07 18:55:49 5 600 kr
Budgivare 10 2022-12-07 19:02:56 5 400 kr
Budgivare 7 2022-12-07 11:51:31 5 200 kr
Budgivare 10 2022-12-07 18:02:21 5 000 kr
Budgivare 7 2022-12-07 11:51:31 4 700 kr
Budgivare 9 2022-12-07 11:43:46 4 600 kr
Budgivare 7 2022-12-07 10:40:40 4 500 kr
Budgivare 9 2022-12-07 11:43:30 4 500 kr
Budgivare 7 2022-12-05 09:39:09 3 100 kr
Budgivare 2 2022-12-05 22:40:33 3 000 kr
Budgivare 7 2022-12-05 09:39:09 2 900 kr
Budgivare 2 2022-12-05 22:40:29 2 800 kr
Budgivare 7 2022-12-05 09:39:09 2 700 kr
Budgivare 2 2022-12-05 22:40:20 2 600 kr
Budgivare 7 2022-12-05 09:39:09 2 300 kr
Budgivare 8 2022-12-05 22:14:13 2 200 kr
Budgivare 7 2022-12-05 09:36:23 1 900 kr
Budgivare 2 2022-12-04 22:27:10 1 800 kr
Budgivare 2 2022-12-01 13:14:05 1 300 kr
Budgivare 6 2022-12-04 14:10:34 1 200 kr
Budgivare 2 2022-12-01 13:14:05 1 100 kr
Budgivare 6 2022-12-04 14:10:24 1 000 kr
Budgivare 2 2022-12-01 13:14:05 950 kr
Budgivare 5 2022-12-01 13:06:43 900 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 850 kr
Budgivare 5 2022-12-01 13:06:38 850 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 800 kr
Budgivare 5 2022-12-01 13:06:35 750 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 400 kr
Budgivare 4 2022-11-30 22:48:12 350 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 175 kr
Budgivare 4 2022-11-30 22:47:51 150 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 125 kr
Budgivare 3 2022-11-30 21:40:36 100 kr
Budgivare 2 2022-11-30 20:19:03 75 kr
Budgivare 1 2022-11-30 20:11:25 50 kr