Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Bordslampa mässing glas tot H=53
nr. 746231
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 25m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lena Olsson, ljusstake, keramik och metall, H=17
nr. 746196
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 26m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lampskärmar 3 st + kuddfodral 5 st, Ralph Lauren, By Hedbergs of Sweden, kuddfodral 45 X 45 cm
nr. 746198
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 30m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lampskärmar 3 st + kuddfodral 5 st, John Derian By Hedbergs of Sweden, kuddfodral 45 X 45 cm
nr. 746200
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 32m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett par, Hallberg, 2000-tal, höjd 54 cm
nr. 746202
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 34m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Piedestal + bordslampa, alabaster, 1900-talets andra hälft, total höjd 120 cm
nr. 746229
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 44m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
LED-armaturer 3st
nr. 746289
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 46m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, Hallbergs, skärm John Derian, 2000-tal, höjd 143 cm
nr. 746236
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 56m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, mässing, skärm John Derian, höjd 153 cm
nr. 746238
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 58m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 746254
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 14m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, mässing, 1900-talets mitt, höjd 170 cm
nr. 746255
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 16m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor 2st glas metall
nr. 746461
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 30m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Tiffany-stil, 1900-talets andra hälft, diameter 48 cm
nr. 746268
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 36m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa glas metall D=18
nr. 746484
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 42m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, ombyggd fotogenlampa, 1800-ral, bronserat gjutjärn och glas, diameter 55 cm
nr. 746272
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 44m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skålat och ljusstakar Orrefors H=20,5 och mindre
nr. 746489
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
13h, 46m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, behängd med prismor, diameter 40 cm
nr. 746274
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 48m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar ett par, Nils Landberg, Orrefors, höjd 20 cm
nr. 746276
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 52m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar, ljusampel, 18 och 1900-tal, diameter 35 cm och mindre
nr. 746291
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
14h, 2m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsspegel och Ljusstakar ett par, bronserat gjutjärn, 18/1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 746313
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 600 kr
14h, 10m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa 1950-tal H=159
nr. 746524
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 800 kr
14h, 13m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, koppar, 1900-talets andra hälft, längd 73 cm
nr. 746325
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 22m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 52m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Uppläggningsfat ljusstakar mm bla Orrefors
nr. 746542
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 12h, 29m, 30s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7