Utropspris
Utropspris
Bordsfotogenlampa, sten, metall och glas, H = 66
nr. 742870
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 11h, 49m, 18s
Mortlar, 2 st, mässing, krus, mm
nr. 741528
175 kr
Utropspris: 500 kr
11h, 39m, 18s
Glasflaskor, glasskulptur FM-glas, mm. H=28 och mindre
nr. 741542
175 kr
Utropspris: 500 kr
11h, 53m, 18s
Ljusstake barock 1700-tal mässing H=10
nr. 741675
400 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 11m, 18s
Bordslampor, vägglampor, 1900-tal, höjd 58 cm och lägre
nr. 741834
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 12h, 15m, 18s
Ljuskrona smide o glas d=47
nr. 741852
700 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 32m, 18s
Klotlampor 2st bla Ikea H=44 & mindre
nr. 741992
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 12h, 12m, 18s
Golvlampor ett par, höj- & sänkbara
nr. 742022
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 12h, 29m, 18s
Ljusstake, Sune Bäckström, 1930/40-tal, brons, höjd 16,5 cm
nr. 742023
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 47m, 18s
Taklampa, Barock-stil, 1900-talets första hälft, mässing, diameter 60 cm
nr. 742149
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 1m, 18s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 40 cm
nr. 742150
300 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 3m, 18s
Taklampa med prismor.
nr. 742192
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 13h, 19m, 18s
Väggljusstakar ett par Stjärnmetall, 1940-tal, höjd 25 cm
nr. 742340
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 5m, 18s
Bordslampor 3 st, Ikea, bambu, höjd 70 cm och lägre
nr. 742367
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 43m, 18s
Taklampa glas mässing 1900-talets första hälft D=45,5
nr. 742494
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 24m, 18s
Fotogenlampa, mässing, 1800-tal, ställbar i höjd, H=45
nr. 742542
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 29m, 18s
Ljusstakar smide mässing ett parti
nr. 742711
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 18m, 18s
Bordslampor ett par med skärmar Svenskt tenn H=35
nr. 742765
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 49m, 18s
Vägglampa, 1960/70-tal, bronserad plåt, höjd 47 cm
nr. 742771
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 11h, 23m, 18s
Taklampor ett par Lindau & Lindekrantz, metall D=39
nr. 742794
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 11h, 5m, 18s
Taklampor ett par Lindau & Lindekrantz, metall D=55
nr. 742795
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 11h, 6m, 18s
Taklampa Kina D=33 H=30
nr. 741606
250 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 31m, 18s
Taklampa Kina D=30 H=26
nr. 741607
125 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 32m, 18s
Jordglob med belysning, 1900-talets mitt, höjd 40 cm
nr. 741627
250 kr
Utropspris: 400 kr
13h, 19m, 18s