Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Taklampa, 1960-tal, vitlackerad plåt, diameter 50 cm
nr. 746361
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 22h, 7m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, Le Dauphin, Frankrike, keramik, höjd 70 cm inklusive skärm
nr. 746855
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 21h, 59m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar 2 par, mässing och nysilver, 1900-tal, höjd 23 cm och lägre
nr. 746977
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 23h, 51m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, behängd med prismor, diameter45 cm
nr. 747157
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 23h, 51m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor ett par, Anna Ehrner, Ateljé Lyktan Åhus, 1970-tal
nr. 747444
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 23h, 39m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Piedestal + bordslampa, alabaster, 1900-talets andra hälft, total höjd 120 cm
nr. 746229
Aktuellt bud:
600 kr
Utropspris: 500 kr
21h, 55m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, mässing, skärm John Derian, höjd 153 cm
nr. 746238
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 9m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, ljusstakar mm, bland annat Lladro, Goebel och Royal Copenhagen
nr. 746427
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 43m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 47 cm
nr. 746430
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 49m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, stomme i mässing, behängd med prismor, 1900-talets mitt, diameter 50 cm
nr. 746513
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 22h, 59m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Väggljusstake, Pierre Forsell, Skultuna, mässing, höjd 48 cm
nr. 746849
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 21h, 47m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets slut, diameter 25 cm
nr. 746850
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 21h, 49m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor 2 st, 1900-talets andra hälft, diameter 35 cm och mindre
nr. 746895
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 22h, 51m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor, 2 st, glaskupor, 2000-tal, H=60 och mindre
nr. 747240
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 22h, 11m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor, 2 par, bla Arteluce, B=37 och mindre
nr. 747292
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 22h, 39m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 746254
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 400 kr
22h, 25m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Tiffany-stil, 1900-talets andra hälft, diameter 48 cm
nr. 746268
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 400 kr
22h, 47m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, behängd med prismor, diameter 40 cm
nr. 746274
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
22h, 59m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, koppar, 1900-talets andra hälft, längd 73 cm
nr. 746325
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 33m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 0h, 3m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, bordslampa, porslin, bland annat Royal Dux, höjd 44 cm och lägre
nr. 746372
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 27m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, ishink, fat mm
nr. 746373
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 29m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, Bergboms, modell B-019,1960-tal, mässing, höjd 54 cm
nr. 746394
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 23h, 11m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1960/70-tal, brunlackerad metall, höjd 144 cm
nr. 746419
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 0h, 1m, 52s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
1
2
3