Utropspris
Vägglampetter, fönterlampor & bnordslampor, gulmetall
nr. 745596
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 9m, 8s
Fönsterlampor ett parti, gulmetall
nr. 745597
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 10m, 8s
Bordslampor ett parti
nr. 745600
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 13m, 8s
Vägglampetter & fönsterlampor, mässing
nr. 745601
200 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 14m, 8s
Pianolampa, Armatur Hantverk, 1900-talets mitt, patinerad mässing, ställbar
nr. 745582
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 21m, 8s
Golvlampa, 1900-talets andra hälft, höjd 157 cm
nr. 745608
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 33m, 8s
Taklampa, Kobratelefon, bordslampa mm
nr. 745611
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 35m, 8s
Taklampa Tiffanystil D=45
nr. 745626
200 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 25m, 8s
Golvlampa, 1950-tal, teak och mässing, höjd 128 cm
nr. 745645
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 13h, 39m, 8s
nr. 745651
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 13h, 47m, 8s
Bordslyster + fönsterlampor
nr. 745681
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 48m, 8s
Taklampor ett par, textil D=40
nr. 745683
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 50m, 8s
Taklampa, glas och mässing, 1940-50-tal, D = 43
nr. 745694
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 54m, 8s
Golvlampor 2st H=124 & mindre
nr. 745718
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 14h, 10m, 8s
Bordslampa jugend, koppar, H=78
nr. 745719
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 14h, 11m, 8s
Taklampor 3 st, behängda med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 35 cm och mindre
nr. 745677
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 21m, 8s
Golvfotogenlampa, 1800-tal, gjutjärn, höjd 154 cm
nr. 745696
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 14h, 41m, 8s
Taklampa, trä, krom och alabaster, B = 50, art deco-stil, 1900-talets mitt
nr. 745796
150 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 14h, 55m, 8s
Vagnslyktor, 4 st, H = 47 o mindre
nr. 745809
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 15h, 2m, 8s
Fotogenlampa, Jugend, 1900-talets början, fot i bronspatinerad zink, höjd 51 cm
nr. 745730
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 15h, 5m, 8s
Fotogenlampor, figuriner m.m.
nr. 745813
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 5m, 8s
Ljusampel, empirestil, gulmetall, D = 54
nr. 745840
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 11m, 8s
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 13m, 8s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 55 cm
nr. 745756
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 15h, 21m, 8s