Utropspris
Utropspris
Taklampa behängd med prismor, 1900-talets slut, H=30
nr. 747267
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 20h, 44m, 18s
Bordslampa, Kina, ombyggd från 1700-tals krus, H=32
nr. 747297
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 21h, 8m, 18s
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 747337
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 21h, 16m, 18s
Golvlampa, 2000-tal, Ikea, höjd 162 cm
nr. 747396
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 21h, 44m, 18s
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing med lackerad plåtskärm, höjd 47 cm
nr. 747461
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 14m, 18s
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 25 cm
nr. 747462
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 16m, 18s
Taklampa, Barock-stil, 1900-tal, mässing, diameter 55 cm
nr. 747465
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 22m, 18s
Ljusstakar och kandelabrar, nysilver, höjd 30 cm och lägre
nr. 747571
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 20h, 52m, 18s
Väggur, bordslampa, taklampa, höjd 66 cm och lägre
nr. 747631
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 22h, 2m, 18s
Ljusstakar och oljelampor, bland annat Höganäs, höjd 16 cm och lägre
nr. 746629
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 20m, 18s
Ljusstakar 2 st + flaskpropp. bland annat Arthur Pe, Kolbäck, brons mässing och tenn, höjd 7 cm och lägre
nr. 746925
125 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 52m, 18s
Golvljusstake, golvvas, bord i form av stop, höjd 58 cm och lägre
nr. 746992
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 20h, 4m, 18s
Bordslampor 2 st,bland annat Herstal 1990-tal, höjd 60 cm och lägre
nr. 747394
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 21h, 42m, 18s
Väggljusstakar ett par, mässing, 1900-talets första hälft, höjd 35 cm
nr. 747490
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 20h, 2m, 18s
Kandelabrar ett par, nysilver, höjd 26 cm
nr. 747605
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 22m, 18s
Ljusstakar, mortel, 1900-tal, höjd 28 cm och lägre
nr. 747609
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 30m, 18s