Utropspris
Golvlampa metall, ställbar H=150
nr. 745948
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 52m, 29s
Golvlampa Nafa, mässing H=145
nr. 745944
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 49m, 29s
Figuriner, taklampa mm, bland annat Rosenthal
nr. 745825
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 23h, 26m, 29s
Ljusstakar och kandelabrar, 1900-tal, höjd 32 cm och lägre
nr. 745818
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 23h, 16m, 29s
Taklampa, glas och gulmetall, B = 47
nr. 745861
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 22h, 53m, 29s
Ljusstake, Nygotik, 1800-tal, bemålat gjutjärn, höjd 28 cm
nr. 745776
500 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 8m, 29s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 68 cm
nr. 745775
200 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 6m, 29s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 50 cm
nr. 745757
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 0h, 52m, 29s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 55 cm
nr. 745756
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 0h, 50m, 29s
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 0h, 42m, 29s
Ljusampel, empirestil, gulmetall, D = 54
nr. 745840
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 0h, 40m, 29s
nr. 745730
150 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 0h, 34m, 29s
Fotogenlampor, figuriner m.m.
nr. 745813
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 0h, 34m, 29s
Vagnslyktor, 4 st, H = 47 o mindre
nr. 745809
125 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 0h, 31m, 29s
Taklampa, trä, krom och alabaster, B = 50, art deco-stil, 1900-talets mitt
nr. 745796
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 0h, 24m, 29s
Golvfotogenlampa, 1800-tal, gjutjärn, höjd 154 cm
nr. 745696
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 0h, 10m, 29s
nr. 745677
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 50m, 29s
Bordslampa jugend, koppar, H=78
nr. 745719
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 23h, 40m, 29s
Golvlampor 2st H=124 & mindre
nr. 745718
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 39m, 29s
Taklampa, glas och mässing, 1940-50-tal, D = 43
nr. 745694
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 23m, 29s
Taklampor ett par, textil D=40
nr. 745683
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 19m, 29s
Bordslyster + fönsterlampor
nr. 745681
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 17m, 29s
nr. 745651
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 23h, 16m, 29s
Golvlampa, 1950-tal, teak och mässing, höjd 128 cm
nr. 745645
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 8m, 29s