Utropspris
Takkrona mässing H=49
nr. 745460
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 14h, 9m, 7s
Pianolampa, Armatur Hantverk, 1900-talets mitt, patinerad mässing, ställbar
nr. 745582
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 36m, 7s
Vägglampetter, fönterlampor & bnordslampor, gulmetall
nr. 745596
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 15h, 24m, 7s
Golvlampa, 1950-tal, teak och mässing, höjd 128 cm
nr. 745645
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 54m, 7s
Taklampa, 1900-talets mitt, stomme i mässing, behängd med prismor, diameter 25 cm
nr. 745651
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 2m, 7s
Golvlampor 2st H=124 & mindre
nr. 745718
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 25m, 7s
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 28m, 7s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 50 cm
nr. 745757
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 38m, 7s
Fotogenlampor, figuriner m.m.
nr. 745813
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 15h, 20m, 7s
Ljusstakar och kandelabrar, 1900-tal, höjd 32 cm och lägre
nr. 745818
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 2m, 7s
Ljuslyktor, 3 st, trä och metall, H = 53
nr. 746010
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 15h, 20m, 7s
Golvlampa funkis H=160
nr. 746073
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 14h, 12m, 7s
Kandelabrar, ett par, jugend, mässing, 18/1900-tal, H=28
nr. 746133
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 15h, 0m, 7s
Taklampa, Le Klint, D=46
nr. 746166
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 15h, 34m, 7s
Bordslampa, mässing, skärm Le Klint, Höjd ink skärm =50
nr. 746168
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 15h, 38m, 7s
Golvlampa, kromad metall, 1900-talets senare hälft, H=114
nr. 746177
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 15h, 48m, 7s
Taklampa, glas och mässing, 1900-talets mitt, H=80
nr. 746179
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 15h, 50m, 7s
Ampel D=31
nr. 744762
0 kr
Utropspris: 300 kr
14h, 0m, 7s
Trädgårdslampa, Megazip Plus, D = 28
nr. 744990
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 13h, 51m, 7s
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 745041
0 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 58m, 7s
Taklampa, LYFA, 1960-tal, mässing, diameter 44 cm
nr. 745135
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 14h, 2m, 7s
Vägglampa ställbar, ytterfoder Laholm mm
nr. 745204
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 19m, 7s
Taklampa, metall, B = 50
nr. 745249
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 38m, 7s
Taklampa, fotogenmodell, metall, glas och trä, kupdiameter = 25
nr. 745252
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 13h, 41m, 7s