Utropspris
Golvur, 1800-tal, höjd 212 cm
nr. 742859
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 17m, 48s
Golvur, 1800-tal, höjd 220 cm
nr. 742858
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 13h, 15m, 48s
Golvur, 17/1800-tal, höjd 235 cm
nr. 742758
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 12h, 7m, 48s
Bordspendyl, 1800-tal, brons, höjd 22 cm, (pendel medföljer med passar ej)
nr. 742731
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 11h, 53m, 48s
Väggur, 1800-tal, mahogny, höjd 77 cm
nr. 742700
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 11h, 21m, 48s
Gökur, 4 st, 1900-tal
nr. 742547
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 13h, 29m, 48s
Bordspendyl, 1800-tal, H=28
nr. 742477
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 35m, 48s
Bordspendyl, 1900-talets första hälft, mässing och marmor, höjd 46 cm
nr. 742401
350 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 53m, 48s
Väggur, 1800-talets slut, höjd 80 cm
nr. 742161
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 13h, 11m, 48s
Damarmbandsur, guld i boetten, 14 k, diameter 24 mm, armband dubblé
nr. 742100
800 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 11h, 41m, 48s
Armbandsur, Omega Genève, 1980-tal, guld i boetten, 14 K, manuell, datum, diameter 34 mm
nr. 742009
4 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 12h, 23m, 48s
nr. 741926
8 200 kr
Utropspris: 5 000 kr
1d, 14h, 25m, 48s
Armbandsur, Chronographe Suisse, 1900-talets mitt, boetten i guld, 18 K, manuell, diameter 37 mm
nr. 741921
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
1d, 14h, 23m, 48s
Armbandsur Jaques Richal, quartz, stål, diameter 32 mm, box
nr. 741844
400 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 13h, 17m, 48s
Bijouterier och armbandsur
nr. 741843
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 13h, 15m, 48s
Barometer, klocka och vindmätare
nr. 741532
250 kr
Utropspris: 400 kr
12h, 37m, 48s