Utropspris
Monogramsignerad blandteknik 81 X 72
nr. 742895
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 11m, 59s
Calle Johansson olja på pannå 29 X 39
nr. 742894
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 10m, 59s
Anemonkalle, 1950, olja på pannå, 37 x 46
nr. 742800
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 8h, 21m, 59s
Ikon, möjligen silver + nysilverbägare
nr. 742799
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 8h, 20m, 59s
Kerstin Rågmark, emalj, 11 x 15
nr. 742798
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 8h, 19m, 59s
Oidentifierad konstnär, akvarell, 16 x 21, otydligt signerad
nr. 742796
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 8h, 18m, 59s
Posters 2st Börge Bredenbekk, rammått 101x71 & mindre
nr. 742761
400 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 7h, 56m, 59s
Lundström litografi 16/600 27 X 31
nr. 742748
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 7h, 48m, 59s
Litografi + 2 st träsnitt, rammått 36 X 40 och mindre
nr. 742741
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 7h, 42m, 59s
Karta tryck 27 X 39
nr. 742739
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 7h, 41m, 59s
Henrik Teleman färglitografi 15/30 26 X 21, Berget
nr. 742738
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 7h, 40m, 59s
Ebba Vadsten olja på pannå 18 X 23
nr. 742737
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 9h, 40m, 59s
B Johannesson olja på pannå 36 X 33
nr. 742736
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 9h, 39m, 59s
Otydligt signerad olja på pannå 32 X 39
nr. 742735
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 38m, 59s
Louis Zelig olja på pannå 19 X 33
nr. 742734
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 9h, 37m, 59s
Carl Gustaf Ramberg 1915 olja på pannå 45 X 37
nr. 742724
100 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 9h, 36m, 59s
Tanger -52 akvarell 43 X 35
nr. 742721
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 9h, 35m, 59s
Annie Bergman förgträsnitt 20 X 15,5, Åkervindor
nr. 742717
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 9h, 34m, 59s
Skolplansch, Nils Tirén, 73 x 97
nr. 742679
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 4m, 59s
Egon Lennart Karlsson olja på duk 32 X 40
nr. 742661
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 51m, 59s
Träfigurer, långpipa m.m.
nr. 742656
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 8h, 46m, 59s
Gunnel Harlin, akryl, 51 x 61
nr. 742654
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 8h, 44m, 59s
Oidentifierad konstnär, gouache, 35 x 21, signerad L Norberg
nr. 742653
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 43m, 59s
Tavlor ett parti bla Stig Janzon, rammått 39 X 52 och mindre
nr. 742647
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 37m, 59s