Utropspris
Roland Hansen, olja på duk, 49x39
nr. 739749
400 kr
Utropspris: 300 kr
8h, 58m, 16s
Hjalmar Lindblom, olja på duk, Malmö motiv, 45x37
nr. 739750
125 kr
Utropspris: 300 kr
9h, 0m, 16s
Marinmålningar, 3 st, olja på duk, oidentifierade konstnärer, 61x122
nr. 739883
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 0m, 16s
Bertrand Dorny, färgetsning, 43/50, 24 X 17 cm
nr. 739903
350 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 8h, 14m, 16s
Karl Enock Olsson, olja på duk, 80 X 72 cm
nr. 739904
175 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 16m, 16s
Jöran Nyberg, litografi "Hurra för Bron" 164/250, 48 X 65 cm
nr. 739906
250 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 18m, 16s
Bo Cronqvist, olja på duk,60 X 73 cm
nr. 739919
300 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 8h, 26m, 16s
Bror "Gorthe" Persson, olja på duk, 63 X 44 cm
nr. 740071
500 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 22m, 16s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 70 X 59 cm
nr. 740076
350 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 28m, 16s
Niels Walseth (1914-2001) olja på duk, 64 X 54 cm
nr. 740077
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 8h, 30m, 16s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 91 X 60 cm
nr. 740084
75 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 34m, 16s
Diana Kouzakova, litografi, 11/99, 7 X 11 cm
nr. 740094
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 48m, 16s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 100 X 100 cm
nr. 740125
150 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 9h, 10m, 16s
Jean Charles Ruchot, efter, skulptur, bemålad zink, höjd 37 cm
nr. 740136
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 9h, 22m, 16s
Mariana Manner, etsning, 48/325, 36 X 41 cm
nr. 740141
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 26m, 16s
Gert Holgersson, olja på pannå, 1967, 82 X 44 cm
nr. 740177
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 10h, 6m, 16s
Gert Holgersson, Blandteknik på pannå, 1965, 49 X 36 cm
nr. 740179
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 8m, 16s
Maja Fjæstad, träsnitt, 15 X 7,5 cm
nr. 740180
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 10m, 16s
Tommy Olsson (1949-2003) "Glaset" olja på duk, 1982, 65 X 54 cm
nr. 740206
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 8h, 28m, 16s
Ulla Castberg, olja på duk, 30 X 30 cm
nr. 740214
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 32m, 16s
Ingeborg B Dubois, olja på duk, 98x58
nr. 740280
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 10m, 16s
Stefan Mås Persson, olja på duk, 64 X 53 cm
nr. 740501
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 9h, 4m, 16s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 59 X 45 cm
nr. 740503
650 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 9h, 6m, 16s
Olja på pannå, oidentifierad konstnär kopia efter Axel Kleimer, 53 X 44 cm
nr. 740533
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 9h, 32m, 16s