Utropspris
Utropspris
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 8h, 25m, 21s
Fred Hultén olja på duk-57 30 X 48
nr. 747323
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 7h, 16m, 21s
Jan Liljeqvist olja på pannå + olja på duk 43 X 51 och mindre
nr. 746052
400 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 25m, 21s
Lars Sjögren, blandteknik på papper, 46 X 30 cm
nr. 746134
75 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 35m, 21s
nr. 746185
100 kr
Utropspris: 500 kr
8h, 29m, 21s
nr. 746186
100 kr
Utropspris: 500 kr
8h, 31m, 21s
nr. 746232
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 35m, 21s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 102x84
nr. 746242
200 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 53m, 21s
Frans Lundberg olja på duk68 X 89
nr. 746260
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 22m, 21s
Thure Wahlström, olja på pannå 22x28
nr. 746303
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 45m, 21s
Litografier bla Dan Nygårds, rammått = 42x33 & mindre
nr. 746308
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 49m, 21s
nr. 746310
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 51m, 21s
Alf Stridfeldt, litografier, 3 st, 30x40
nr. 746345
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 6h, 13m, 21s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 60 X 50 cm
nr. 746413
350 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 25m, 21s
Anders Österlin, litografi, 4/70, 90 X 74 cm
nr. 746421
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 39m, 21s
Lars Grönfeldt, blandteknik på duk, 80 X 59 cm
nr. 746442
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 6h, 43m, 21s
Picasso efter pressat skinn 43 X 83
nr. 746467
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 23m, 21s
Stanislaw Zoladz akvarell 36 X 54
nr. 746468
400 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 24m, 21s
Torsten Torstensson -59 olja på pannå 60 X 50
nr. 746469
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 25m, 21s
Korkkonst, Kina, H = 42
nr. 746593
150 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 6h, 55m, 21s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 59m, 21s
Utställningsaffisch, Miro, Louisiana, 1975, 64 X 49 cm
nr. 746919
300 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 7h, 59m, 21s
Catarina S-Ingvaldsdotter olja på duk 68 X 68
nr. 746941
250 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 42m, 21s
Dominik Pawlowski olja på duk 71 X 58
nr. 746944
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 44m, 21s