Utropspris
Utropspris
Olle Svanlund, gouache, 1948, 50 X 40 cm
nr. 746415
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 58m, 4s
Rullmålning, tuschteckning, keramiktavla, Kina, 1900-talets slut,
nr. 746423
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 40m, 4s
Louis Zelig, olja på duk 2 st, 47 X 32 cm
nr. 747148
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 42m, 4s
Olja på duk, otydligt signerad, 66x59
nr. 747264
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 16h, 22m, 4s
nr. 747464
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 18h, 4m, 4s
Sigfrid Bengtsson "Huvud" träsnitt, 25 X 20 cm
nr. 746233
75 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 6m, 4s
Allan Erwö. linoleumsnitt, 1960, 49 X 26 cm
nr. 746234
150 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 8m, 4s
Jaques Zadig, litografi, 17/110, 42 X 37 cm
nr. 746235
75 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 10m, 4s
Gunnar Ekdahl, olja på duk, 58 X 43 cm
nr. 746261
50 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 42m, 4s
nr. 746262
0 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 44m, 4s
Erik Almgren, olja på duk39 X 31 cm
nr. 746378
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 44m, 4s
Bernard Buffet, offset-tryck, 77 X 59 cm
nr. 746422
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 38m, 4s
Alexius Huber, tavla, plexiglas och borstad metall, 31,5 X 19,5 cm
nr. 746660
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 30m, 4s
Målarlåda med färger penslar och dukaroch dukar
nr. 746979
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 18h, 0m, 4s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad och daterad -61, 38 X 38 cm
nr. 746980
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 18h, 2m, 4s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 17h, 40m, 4s
Emaljtavla, koppar, 58 X 27 cm
nr. 747207
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 17h, 39m, 4s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 25 X 20 cm
nr. 747236
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 16h, 12m, 4s
nr. 747265
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 16h, 24m, 4s