Utropspris
Utropspris
Nina Thorgeirsdottir, färglitografi, EA, dagmått = 54 x 45
nr. 747263
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 20h, 34m, 4s
Ellis Wallin olja på duk 54 X 45
nr. 747316
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 21h, 10m, 4s
Bertil Berntsson litografi 32 X 26
nr. 747324
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 21h, 18m, 4s
Knut Anerud, olja på pannå, 1975, 69 x 58
nr. 747375
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 21h, 57m, 4s
Carl Fredholm, olja på pannå, 33 x 42
nr. 747377
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 21h, 59m, 4s
Börje Claesson litografier i 2 st inramningar, rammått 46 X 64
nr. 747410
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 20h, 15m, 4s
Mats Aronsson akvarell 24 X 43
nr. 747436
100 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 20h, 37m, 4s
Björn Dahl, litografi 4/80 28x37, ots
nr. 745401
200 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 28m, 34s
Tryck 1900-tal 87 X 61 cm
nr. 746259
400 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 12m, 4s
Oidentifierad konstnär, skotskulptur B=31, otydligt signerad
nr. 746280
100 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 26m, 4s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 746347
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 18m, 4s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 64x44
nr. 746356
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 34m, 4s
Sven Nilsson, olja på pannå, 33x29
nr. 746359
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 40m, 4s
Ivan Jordell, pastell och blyertsteckning, 32 X 25 cm och mindre
nr. 746363
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 48m, 4s
Bengt Crantz, olja på duk, 45 X 37 cm
nr. 746380
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 20m, 4s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 36 X 25 cm, signerad HOL
nr. 746392
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 44m, 4s
Olle Svanlund, gouache, 1948, 50 X 40 cm
nr. 746415
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 22h, 30m, 4s
Rullmålning, tuschteckning, keramiktavla, Kina, 1900-talets slut,
nr. 746423
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 20h, 12m, 4s
Erik Almgren -67 olja på duk 41 X 56
nr. 746470
75 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 27m, 4s
Skolplanscher 2 st äldre 100 X 70
nr. 746558
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 27m, 4s
Nötknäppare, 2 st, oidentifierad konstnär
nr. 746584
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 50m, 4s
Stenföremål + korkkonst m.m.
nr. 746591
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 55m, 4s
Svante Tuveson 1947 akvarell 50 X 64
nr. 746938
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 41m, 4s
Örjan Wikström akvarell 50 X 66
nr. 746948
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 49m, 4s