Utropspris
Osignerad olja på duk 18-1900-tal 24 X 32
nr. 745522
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 44m, 40s
Otydligt signerad olja på duk 49 X 65
nr. 745525
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 47m, 40s
V Dahl olja på duk 69 X 100
nr. 745527
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 3h, 48m, 40s
Gunnar S Malm olja på pannå 45 X 54, Stilleben Marbella
nr. 745529
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 3h, 50m, 40s
Staffli 2 st H= 93 och mindre
nr. 745555
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 2m, 40s
Staffli H= 154
nr. 745557
175 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 4h, 3m, 40s
Canvas 100 x 150
nr. 745559
300 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 4h, 5m, 40s
Nils Bohlin, träsnitt 3st, rammått = 26,5x33,5 & mindre
nr. 745609
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 4h, 30m, 40s
Arvid Nilsson, olja på duk 32x40
nr. 745610
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 4h, 31m, 40s
Arvid Mauritz Lindström, olja på duk 39x55
nr. 745617
950 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 4h, 32m, 40s
Skulptur brons, H=41
nr. 745644
2 300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 46m, 40s
Oidentifierad konstnär, tavlor 4st blandteknik 40x60 & mindre, signerade "R"
nr. 745650
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 2h, 48m, 40s
Evert Färhm olja på pannå 32 X 39
nr. 745676
350 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 2h, 57m, 40s
Patrick Jannin, litografi EA IX/XV, 48x68
nr. 745698
250 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 3h, 7m, 40s
Elisabeth Jansson, litografi 287/290, 39x30
nr. 745700
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 3h, 8m, 40s
Elisabeth Jansson, litografi EA, 43x33
nr. 745701
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 3h, 9m, 40s
Marianne Erlandsson, etsning 166/300, 40x40
nr. 745703
200 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 10m, 40s
Ulf Eriksson, akvatintetsning 13,5x17,5
nr. 745704
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 11m, 40s
Per Franzén, litografi 346/395 30x39
nr. 745706
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 3h, 12m, 40s
Astri Bergman Taube, litografi 3/150, 42x33
nr. 745713
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 3h, 17m, 40s
Bengt Böckman, litografi 25/100 40x38
nr. 745724
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 26m, 40s
Tord LC Persson, blandteknik 37x45
nr. 745725
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 27m, 40s
Görel Andersdotter-Lill, litografi 276/1200, 36x44
nr. 745727
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 28m, 40s
Claude Gaveau, litografi 96/125, 56x72
nr. 745734
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 3h, 30m, 40s