Utropspris
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Hyacintgruppen", 55 X 46 cm
nr. 742277
100 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 9h, 18m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk "Skog" 1981, 32 X 28 cm
nr. 742273
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 9h, 16m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) krita på pannå "Man och hund, 1954, 38 X 24 cm
nr. 742272
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 14m, 39s
nr. 742264
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 12m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) "Trädgård" 1973, olja på duk, 40 X 35 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742260
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 10m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1982, 42 X 53,5 cm
nr. 742256
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 9h, 8m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Vindsrum" 1941, 35 X 30,5 cm
nr. 742250
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 9h, 6m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1957, 41 X 32 cm
nr. 742248
150 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 4m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1971, 35 X 15 cm
nr. 742246
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 9h, 2m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Mors Porträtt" 1945, 46 X 42 cm
nr. 742245
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 0m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1978, 47 X 38 cm
nr. 742244
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 8h, 58m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå "Familjen" 1953, 50 X 33 cm
nr. 742243
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 8h, 56m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 48 X 44 cm
nr. 742242
125 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 8h, 54m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1956, 46 X 38 cm
nr. 742241
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 8h, 52m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, "Träd vid en mur" 197846 X 38 cm
nr. 742239
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 8h, 50m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, interiör, 1976, 55 X 46 cm
nr. 742237
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 8h, 48m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, Spanien 1979, 25 X 33 cm
nr. 742236
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 8h, 46m, 39s
Tryck + 2 st äldre foton, rammått 56 X 76 och mindre
nr. 742506
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 37m, 39s
Lennart Möller akvarell + Crona litografi, rammått 54 X 45 och mindre
nr. 742505
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 36m, 39s
Monogramsignerade olja på pannå 2 st E.H 16 X 24
nr. 742504
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 35m, 39s
Curt Hilfon litografi 33/150 52 X 41
nr. 742502
300 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 8h, 33m, 39s
Francis Mèan, carborundumtryck med applikationer i textil, 30/42, 78 X 57 cm
nr. 742141
0 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 9h, 48m, 39s
Olja på pannå 2 st otydligt signerade 28 X 38 och mindre
nr. 742500
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 32m, 39s
Olja på duk 2 st otydligt signerade 34 X 53 och mindre
nr. 742499
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 31m, 39s