Utropspris
Utropspris
Figge Holmgren, olja på pannå, 1943, 69 X 50 cm
nr. 746088
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 1h, 28m, 4s
Kristina Jöred, olja på duk, 46 X 36 cm
nr. 746137
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 2h, 16m, 4s
Životin Nikolic (född 1953) olja på duk, 1991, 40 X 30 cm
nr. 746150
250 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 2h, 32m, 4s
nr. 746173
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 2h, 54m, 4s
B Petersson olja på pannå 41 X 38
nr. 746465
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 2h, 0m, 4s
Maurice Pasternak, färglitografi 8/110, 37 x 26
nr. 744956
75 kr
Utropspris: 500 kr
48m, 4s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 1900-tal, 91 x 61
nr. 745021
600 kr
Utropspris: 500 kr
1h, 5m, 4s
Helge Cardell, olja på duk, 56x74
nr. 745101
100 kr
Utropspris: 500 kr
50m, 4s
Eric Hermansson olja på duk53 X 44, Trålfiskare i Karlshamn
nr. 745136
350 kr
Utropspris: 500 kr
1h, 49m, 4s
Åke Arenhill, offsettryck, ca 320 x 120, "Lustgården", Skandinavisk Press AB
nr. 745251
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 0h, 52m, 4s
Osignerad olja på pannå 18-1900-tal Spanien 32 X 21
nr. 745323
125 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 15m, 4s
Patrick Jannin, litografi 17/60, rammått = 58x54
nr. 745412
200 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 2h, 17m, 4s
Åke Ahlberg, litografi 125/195, 47x34
nr. 745424
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 0h, 54m, 4s
Staffli H= 154
nr. 745557
150 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 2h, 18m, 4s
Arvid Nilsson, olja på duk 32x40
nr. 745610
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 2h, 46m, 4s
Gotthard Sandberg, olja på duk, 65 X 57 cm
nr. 745643
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 4m, 4s
Marianne Erlandsson, etsning 166/300, 40x40
nr. 745703
200 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 25m, 4s
Ulf Eriksson, akvatintetsning 13,5x17,5
nr. 745704
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 26m, 4s
Bengt Böckman, litografi 25/100 40x38
nr. 745724
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 41m, 4s
Tord LC Persson, blandteknik 37x45
nr. 745725
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 42m, 4s
Görel Andersdotter-Lill, litografi 276/1200, 36x44
nr. 745727
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 43m, 4s
Sten Sture Sandgren, olja på pannå 45x64
nr. 745740
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 50m, 4s
Thomas Hamann, litografi/collage 51/90, 58x77
nr. 745741
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 51m, 4s
Reidar Fritzvold, litografi 167/265, 46x62
nr. 745745
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 55m, 4s