Utropspris
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1971, 35 X 15 cm
nr. 742246
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 17h, 30m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1957, 41 X 32 cm
nr. 742248
150 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 17h, 32m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Vindsrum" 1941, 35 X 30,5 cm
nr. 742250
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 17h, 34m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1982, 42 X 53,5 cm
nr. 742256
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 17h, 36m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) "Trädgård" 1973, olja på duk, 40 X 35 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742260
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 17h, 38m, 11s
nr. 742264
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 17h, 40m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) krita på pannå "Man och hund, 1954, 38 X 24 cm
nr. 742272
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 17h, 42m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk "Skog" 1981, 32 X 28 cm
nr. 742273
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 17h, 44m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Hyacintgruppen", 55 X 46 cm
nr. 742277
100 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 17h, 46m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 47 X 42 cm
nr. 742279
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 17h, 48m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "En Ko" 1950-tal, 46 X 42 cm
nr. 742282
1 200 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 17h, 50m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1945, 64 X 54 cm
nr. 742283
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 17h, 52m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1985, 65 X 62 cm
nr. 742288
500 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 17h, 58m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) "Skogslandskap" 1972, olja på duk, 55 X 46 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742289
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 18h, 0m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) "Porträtt" 1953, olja på pannå, 33 X 22,5 cm
nr. 742291
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 18h, 2m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk 1987, 75 X 66 cm
nr. 742294
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 18h, 4m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) pastell på papper, 38 X 31 cm
nr. 742298
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 6m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) stilleben, olja på duk, 41 X 31 cm
nr. 742299
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 18h, 8m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) "Röda Blommor" 1980, olja på duk, 31 X 25,5 cm
nr. 742303
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 18h, 10m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 40 X 35 cm
nr. 742310
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 18h, 14m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1933, 53 X 51 cm
nr. 742312
150 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 18h, 16m, 11s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1989, 59 X 59 cm
nr. 742314
850 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 18h, 18m, 11s
Alexius Huber, tavla, borstad metall24 x 24 cm
nr. 742338
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 18h, 32m, 11s
Bertil Vallien, glasbåt, Kosta Boda, längd 18 cm, signerad
nr. 742339
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 18h, 34m, 11s