Utropspris
Fotokonst 3 st 40 X 50
nr. 742498
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 7m, 47s
Fotokonst 2 st 40 X 50
nr. 742497
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 6m, 47s
Fotokonst 3 delar, rammått 52 X 42
nr. 742496
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 5m, 47s
Sköld brons 1900-talets första hälft D=26
nr. 742490
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 8h, 2m, 47s
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 46x38 cm.
nr. 742458
125 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 59m, 47s
Paul Holsby krita + litografi 41 X 16 och mindre
nr. 742474
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 54m, 47s
Textiltryck 1900-tal 45 X 98
nr. 742473
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 53m, 47s
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 61x51 cm
nr. 742430
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 34m, 47s
Skulptur, stengods, Gädda, Sven Wejsfelt, Gustavsberg. Längd 58 cm.
nr. 742422
2 700 kr
Utropspris: 4 000 kr
3d, 7h, 19m, 47s
Gunilla Mann, litografi, 220/360, 46 X 42 cm
nr. 742081
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 7h, 15m, 47s
Christina Campbell, etsning, 270/275, 57 X 49 cm
nr. 742077
450 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 11m, 47s
Litografi, Bengt Landin, signerad och numrerad, 25x30 cm.
nr. 742319
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 49m, 47s
Litografi, Nils Zetterberg, numrerad och signerad. 40x50 cm.
nr. 742318
75 kr
Utropspris: 1 200 kr
2d, 8h, 44m, 47s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad och daterad 1941, 59 X
nr. 742033
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 35m, 47s
Brita af Klercker, krita på papper, signerad BK, 40 X 38 cm
nr. 742030
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 33m, 47s
Henning Hougaard, olja på duk, 55 X 46 cm
nr. 742026
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 29m, 47s
Batikmålning osignerad 98x84
nr. 742308
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 29m, 47s
Olja på duk otydligt signerad a tergo 100x80
nr. 742307
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 28m, 47s
Owe Zerge blyerts 35 x 27
nr. 742276
1 600 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 8h, 18m, 47s
Owe Zerge olja duk 45 x 55
nr. 742271
2 700 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 8h, 16m, 47s
Owe Zerge olja pannå 45 x 37
nr. 742267
3 000 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 8h, 13m, 47s
Tryck 2 st 70 x 45 och mindre
nr. 742265
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 11m, 47s
Tavlor, 2st och resegarderob.
nr. 742295
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 9m, 47s
Lasse Åberg, litografi, 22/175, 66 X 49 cm
nr. 741998
550 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 3m, 47s