Utropspris
Eke Bjerén, olja på pannå28 X 29 cm
nr. 742345
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 17h, 5m, 47s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 41 X 38 cm, signerad
nr. 742352
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 13m, 47s
Sven Lingardsz, olja på pannå, 24,5 X 17,5 cm
nr. 742362
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 17h, 31m, 47s
Max Walter Svanberg, blyertsteckning, daterad -37, 33 X 24 cm
nr. 742363
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 17h, 33m, 47s
Max Walter Svanberg, Tuschteckning, daterad -49, 35 X 28 cm
nr. 742364
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 17h, 35m, 47s
Alf Stridfeldt, emaljtavla, 95 X 61 cm
nr. 742369
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 17h, 43m, 47s
Alf Stridfeldt, emaljtavla, 193 X 94 cm
nr. 742370
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 17h, 45m, 47s
Figuriner bla Dagny Zackrisson 0 tavla emalj H=20 och mindre
nr. 742599
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 35m, 47s
J Fröding akvarell 35 X 48
nr. 742616
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 52m, 47s
Charles Henry Clifford Baldwyn akvarell 30 X 45
nr. 742617
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 53m, 47s
Otydligt signerad olja på duk 77 X 58
nr. 742618
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 54m, 47s
Hans Hamngren, etsning, 21/285, 61 X 45 cm
nr. 742397
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 55m, 47s
Stig "SLAS" Claesson, krita, 55 X 40 cm
nr. 742399
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 15h, 57m, 47s
F Scheuren olja på duk 66 X 94
nr. 742622
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 58m, 47s
B Lindgren olja på duk 68 X 98
nr. 742623
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 15h, 59m, 47s
Sture Ekengren akvarell 49 X 61
nr. 742624
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 0m, 47s
Per Åkered olja på duk 37 X 45
nr. 742626
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 1m, 47s
Akvarell + olja på duk bla G Magnusson rammått 53 X 68 och mindre
nr. 742635
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 10m, 47s
Björn Gidstam 2 st litografier 42 X 51
nr. 742640
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 15m, 47s
Tavlor ett parti bla Stig Janzon, rammått 39 X 52 och mindre
nr. 742647
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 22m, 47s
Oidentifierad konstnär, gouache, 35 x 21, signerad L Norberg
nr. 742653
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 28m, 47s
Gunnel Harlin, akryl, 51 x 61
nr. 742654
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 29m, 47s
Träfigurer, långpipa m.m.
nr. 742656
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 31m, 47s
Egon Lennart Karlsson olja på duk 32 X 40
nr. 742661
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 36m, 47s