Utropspris
Skulptur, gips, oidentifierad konstnär, höjd 26 cm
nr. 745739
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 18h, 9m, 25s
Sten Sture Sandgren, olja på pannå 45x64
nr. 745740
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 17h, 21m, 25s
Alain-Berck-Vitz, carborundumtryck 7/72, 58x38
nr. 745743
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 17h, 24m, 25s
Patrick Jannin, litografi 53/60, 48x68
nr. 745754
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 17h, 31m, 25s
Patrick Jannin, litografi 8/60, 45x62
nr. 745755
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 17h, 32m, 25s
Karl Höglund, färglitografi EA, 52x41
nr. 745758
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 17h, 33m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 33x41
nr. 745764
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 17h, 37m, 25s
Per Svensson, etsning 5/75, 69x19,5
nr. 745768
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 17h, 40m, 25s
Alain-Berck-Vitz, carborundumtryck 36/150, 68x38
nr. 745771
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 17h, 42m, 25s
Thomas Hamann, litografi/collage 29/90, 28x80
nr. 745773
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 17h, 43m, 25s
Ingbritt Irene Lagerberg, gouache, 90x63, rammått = 105x80
nr. 745903
50 kr
Utropspris: 6 000 kr
4d, 16h, 50m, 25s
Otydligt signerad litografi 234/250 74 X 62
nr. 745980
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 42m, 25s
Thage Nordholm, färglitografi 158/200 53 X 69
nr. 745982
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 17h, 44m, 25s
Nils Erik Johansson litografi 32 X 43
nr. 745998
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 17h, 54m, 25s
Niels Lindberg, olja på duk, 141x99
nr. 746022
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 18h, 11m, 25s
Ingvar Dahlbom akvarell 27 X 37
nr. 746055
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 38m, 25s
Figge Holmgren, olja på pannå, 1943, 69 X 50 cm
nr. 746088
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 16h, 59m, 25s
nr. 746130
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 39m, 25s
Kristina Jöred, olja på duk, 46 X 36 cm
nr. 746137
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 17h, 47m, 25s
Skolplansch äldre 100 X 70
nr. 746143
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 17h, 37m, 25s
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 18h, 9m, 25s
Skolplansch äldre 100 X 70
nr. 746158
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 17h, 44m, 25s
Oidentifierad konstnär, offsettryck 32x20
nr. 746169
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 17h, 49m, 25s
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, 27 X 24 cm, signerade i trycket
nr. 746173
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 25m, 25s