Utropspris
Utropspris
Astri Bergman Taube, litografi 3/150, 42x33
nr. 745713
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 27m, 27s
Elisabeth Jansson, litografi 169/290, 45x35, otydligt signerad
nr. 745738
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 44m, 27s
Igge Karlsson, etsning 17/25, 28x39
nr. 745742
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 47m, 27s
Elisabeth Jansson, litografi III/IXXX, 39x30
nr. 745748
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 52m, 27s
Gunilla Kumlin, gouache 1981, 43x55
nr. 745750
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 53m, 27s
Oidentifierad konstnär, tusch 2st, 44x35, monogramsignerade "JOL"
nr. 745762
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 0m, 27s
Sven Åke Svensson, träsnitt 4/250, Motiv från Vik, 49,5x60
nr. 745766
250 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 2m, 27s
Nils Erik Johansson, litografi 88/260, 48x62
nr. 745767
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 3m, 27s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 54x65, signerad "Jarek -79"
nr. 745770
200 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 5m, 27s
Lillan Michelin. litografi, EA, 33x25
nr. 745838
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 14h, 43m, 27s
Thomas Holm, Olja på duk, uppskruvad på träram, 50x61
nr. 745850
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 40m, 27s
Otydligt signerad litografi 234/250 74 X 62
nr. 745980
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 6m, 27s
nr. 746130
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 3m, 27s
nr. 746131
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 5m, 27s
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 33m, 27s
Picasso numrerad utställningsaffisch 75 X 48
nr. 746175
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 16m, 27s
Axel Perzon -60 olja på pannå 48 X 60
nr. 746183
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 19m, 27s
Tryck 1900-tal 87 X 61 cm
nr. 746259
300 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 45m, 27s
Oidentifierad konstnär, skotskulptur B=31, otydligt signerad
nr. 746280
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 59m, 27s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 746347
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 13h, 51m, 27s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 64x44
nr. 746356
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 7m, 27s
Sven Nilsson, olja på pannå, 33x29
nr. 746359
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 13m, 27s
Ivan Jordell, pastell och blyertsteckning, 32 X 25 cm och mindre
nr. 746363
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 21m, 27s
Bengt Crantz, olja på duk, 45 X 37 cm
nr. 746380
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 53m, 27s