Utropspris
Olja på pannå, oidentifierad konstnär, 35 X 24 cm, otydligt signerad
nr. 746185
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 18h, 43m, 5s
Landskapsmålning, akvarell, otydligt signerad, daterad 1891, 39 X 27 cm
nr. 746186
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 18h, 45m, 5s
Eric Wahlgren olja på duk 43 X 62
nr. 746191
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 18h, 1m, 5s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, 100x70
nr. 744669
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 18h, 42m, 5s
Målningar Bali 3 st, rammått 49 X 59
nr. 744826
0 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 3m, 5s
Sven-Erik Johansson, litografi 109/275, 39x50
nr. 744844
0 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 12m, 5s
Lennart Frisk, litografi 14/400, 50x64
nr. 744905
0 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 48m, 5s
Nils Wedel, litografi 60/70, 55x38
nr. 744906
0 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 49m, 5s
Tryck 3st, rammått 78x67 & mindre
nr. 744919
0 kr
Utropspris: 300 kr
18h, 0m, 5s
Marc Chagall, utställningsplansch, 88 x 68
nr. 744950
0 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 20m, 5s
Georg Nilsson, etsning, 3/10, otydligt signerad, 23 x 44
nr. 744953
0 kr
Utropspris: 300 kr
18h, 23m, 5s
Maurice Pasternak, färglitografi 8/110, 37 x 26
nr. 744956
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 23m, 5s
Marc Chagall, utställningsplansch + fotografi och ulltavla, 41 x 29 o mindre
nr. 744958
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 24m, 5s
Otydligt signerad olja på duk 65 X 51
nr. 745157
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 38m, 5s
Oidentifierad konstnär, olja på dui, signerad Pitti, 39 X 29 cm
nr. 745235
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 19m, 5s
Oidentifierad konstnär, oljepastell på pannå, 34 X 28 cm
nr. 745236
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 21m, 5s
Tryck 61 X 75
nr. 745390
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 17h, 35m, 5s
Wilhelm Widell, olja på duk 28,5x38,5,
nr. 745404
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 17h, 44m, 5s
Berg olja på pannå 59 X 45
nr. 745408
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 17h, 48m, 5s
nr. 745420
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 26m, 5s
Åke Ahlberg, litografi 125/195, 47x34
nr. 745424
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 16h, 29m, 5s
nr. 745426
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 30m, 5s
Oidentifierad konstnär, blandteknik 42x30
nr. 745436
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 36m, 5s
Carl Larsson tryck 2 st 45 X 34
nr. 745442
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 16h, 41m, 5s