Utropspris
Gunnar Larsson litografi 58/100 42 X 58
nr. 741807
300 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 15m, 52s
Otydligt signerad olja på duk 39 X 29
nr. 741806
200 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 14m, 52s
Ove Olson, litografier, 3 st, 60x40 och mindre
nr. 741626
50 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 3m, 52s
Ramar ett parti olika storlekar 2 lådor
nr. 741773
100 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 3m, 52s
Otydligt signerad akvarell 38 X 56
nr. 741772
50 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 2m, 52s
Pietro Dalla Santa litografi 311/360 52 X 37
nr. 741771
50 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 1m, 52s
Karta/tryck 49 X 69
nr. 741770
100 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 0m, 52s
Ove Olson, litografier, 2 st, 53x43 och mindre
nr. 741624
50 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 59m, 52s
C.O Hultén, litografi, 55x68, 5/5
nr. 741622
175 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 55m, 52s
Olle Svanlund, litografi, 64/200, 64x48
nr. 741621
75 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 53m, 52s
Otydligt signerad olja på duk 39 X 68
nr. 741759
50 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 52m, 52s
Birthe Löfqvist, akryl på duk, 121 X 90 cm
nr. 741620
100 kr
Utropspris: 800 kr
6h, 51m, 52s
Otydligt signerad olja på pannå (Malmborg?) 37 X 45
nr. 741758
0 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 51m, 52s
Lars Bäcklid 1949 olja på pannå 29 X 37
nr. 741756
50 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 50m, 52s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 48 X 59, Nogersund
nr. 741755
800 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 49m, 52s
Martin Emond akvarell 32 X 47
nr. 741754
350 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 48m, 52s
Sven Xet Erixson litografi 180/300 37 X 47
nr. 741752
250 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 47m, 52s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 45 X 34
nr. 741751
300 kr
Utropspris: 600 kr
6h, 46m, 52s
Träsnitt Japan 1900-tal 18 X 12
nr. 741750
400 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 45m, 52s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 25 X 19
nr. 741747
125 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 44m, 52s
Ingvar Engdahl, tillskriven, olja på duk, 45 x 61, osignerad
nr. 741605
400 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 41m, 52s
Axel Olsson olja på duk 34 X 25
nr. 741739
300 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 37m, 52s
Diorama gips + äldre tryck H=25 och mindre
nr. 741708
450 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 21m, 52s
Utagawa Kunisada, Träsnitt, Japan, 1800-tal, 35 X 23 cm
nr. 741570
75 kr
Utropspris: 600 kr
6h, 9m, 52s