Utropspris
Skolplansch, Nils Tirén, 73 x 97
nr. 742679
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 3h, 38m, 49s
Annie Bergman förgträsnitt 20 X 15,5, Åkervindor
nr. 742717
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 8m, 49s
Tanger -52 akvarell 43 X 35
nr. 742721
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 4h, 9m, 49s
Carl Gustaf Ramberg 1915 olja på pannå 45 X 37
nr. 742724
125 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 4h, 10m, 49s
Louis Zelig olja på pannå 19 X 33
nr. 742734
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 4h, 11m, 49s
Otydligt signerad olja på pannå 32 X 39
nr. 742735
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 12m, 49s
B Johannesson olja på pannå 36 X 33
nr. 742736
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 4h, 13m, 49s
Ebba Vadsten olja på pannå 18 X 23
nr. 742737
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 4h, 14m, 49s
Henrik Teleman färglitografi 15/30 26 X 21, Berget
nr. 742738
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 2h, 14m, 49s
Karta tryck 27 X 39
nr. 742739
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 15m, 49s
Litografi + 2 st träsnitt, rammått 36 X 40 och mindre
nr. 742741
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 16m, 49s
Lundström litografi 16/600 27 X 31
nr. 742748
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 22m, 49s
Uno Svensson, blandteknik på pannå, 27 X 19 cm
nr. 742719
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 28m, 49s
Posters 2st Börge Bredenbekk, rammått 101x71 & mindre
nr. 742761
500 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 30m, 49s
Uno Svensson, litografier 4 st, 29 X 20 cm
nr. 742747
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 2h, 52m, 49s
Oidentifierad konstnär, akvarell, 16 x 21, otydligt signerad
nr. 742796
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 52m, 49s
Kerstin Rågmark, emalj, 11 x 15
nr. 742798
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 53m, 49s
Örjan Wikström, litografi17/28, 62 X 48 cm
nr. 742750
100 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 54m, 49s
Ikon, möjligen silver + nysilverbägare
nr. 742799
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 54m, 49s
Anemonkalle, 1950, olja på pannå, 37 x 46
nr. 742800
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 55m, 49s
Martin Emond, kolteckning, 55 X 33 cm
nr. 742751
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 56m, 49s
Jörgen Fogelquist, litografi, 697/750, 53 X 43 cm
nr. 742753
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 58m, 49s
Anders Österlin, tryck, 62/125, 77 X 29 cm
nr. 742754
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 0m, 49s
Calle Johansson olja på pannå 29 X 39
nr. 742894
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 44m, 49s