Utropspris
Åke Arenhill, offsettryck, ca 320 x 120, "Lustgården", Skandinavisk Press AB
nr. 745251
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 3h, 25m, 25s
Oidentifierad konstnär, oljepastell på pannå, 34 X 28 cm
nr. 745236
0 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 19m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på dui, signerad Pitti, 39 X 29 cm
nr. 745235
50 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 17m, 25s
Nils Wedel, litografi, 43 X 35 cm
nr. 745234
100 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 15m, 25s
Wilhelm Smith olja på duk 42 X 54
nr. 745178
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
4h, 53m, 25s
Otydligt signerad olja på duk 65 X 51
nr. 745157
0 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 36m, 25s
M Sorelli olja på duk 18-1900-tal 25 X 30
nr. 745143
350 kr
Utropspris: 600 kr
4h, 25m, 25s
Lars Tore Theodor Billing olja på duk uppspänd på pannå 24 X 32
nr. 745142
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
4h, 24m, 25s
Eric Hermansson olja på duk53 X 44, Trålfiskare i Karlshamn
nr. 745136
300 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 22m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 89x63
nr. 745173
1 000 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 9m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 50x65
nr. 745170
100 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 7m, 25s
Eric Hermansson olja på duk 26 X 45, Vid Knäbäcks fiskeläger
nr. 745114
125 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 6m, 25s
Gert Kaffa 1984 olja på duk 35 X 26
nr. 745113
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
4h, 5m, 25s
Gert Kaffa 1982 olja på duk 37 X 45
nr. 745112
1 700 kr
Utropspris: 2 500 kr
4h, 4m, 25s
Gert Kaffa 1978 olja på duk 34 X 26
nr. 745111
1 500 kr
Utropspris: 1 500 kr
4h, 3m, 25s
Philip von Schantz (1928-1998) träsnitt, -59, 35 X 29 cm
nr. 745165
100 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 3m, 25s
Gert Kaffa 1976 olja på pannå 42 X 23, Förstudie till väggmålning
nr. 745110
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
4h, 2m, 25s
Gert Kaffa 1981 olja på duk 45 X 37, Hungriga höns
nr. 745109
2 500 kr
Utropspris: 2 500 kr
4h, 1m, 25s
Figuriner bla Dagny Zackrisson 0 tavla emalj H=20 och mindre
nr. 745057
100 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 40m, 25s
Träsnitt, Japan, 1800-tal, oidentifierad konstnär, 36 X 25 cm
nr. 745124
125 kr
Utropspris: 600 kr
3h, 39m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 1900-tal, 91 x 61
nr. 745021
300 kr
Utropspris: 500 kr
3h, 38m, 25s
Anna Ancher, efter, plansch, 68 x 74
nr. 744962
75 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 26m, 25s
Arne Aspelin, olja på duk, 70x29
nr. 745102
125 kr
Utropspris: 400 kr
3h, 25m, 25s
Helge Cardell, olja på duk, 56x74
nr. 745101
100 kr
Utropspris: 500 kr
3h, 23m, 25s