Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Möbler & Speglar
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Vilstol, Bruno Mathsson , Karl Mathsson Värnamo tillverkad 1936, flätad sits av sadelgjord, stomme i böjträ, björk, etikettmärkt, längd 150 cm
nr. 747091
Aktuellt bud:
13 000 kr
Utropspris: 5 000 kr
1h, 13m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard, Alf Svensson, Bjästa Möbler, 1960-tal, ek, dörrar med flätad rotting, 179 X 72 X 45 cm, stämpelmärkt ALF SVENSSON BJÄSTA SWEDEN
nr. 746481
Aktuellt bud:
4 100 kr
Utropspris: 8 000 kr
2d, 0h, 8m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord, 1960/70-tal, 2 iläggsskivor, diameter 112 cm
nr. 746326
Aktuellt bud:
2 200 kr
Utropspris: 1 000 kr
1h, 4m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sekretär, Gustaviansk, 1700-tal, mahogny med kalkstensskiva, mässingsbeslag, snäpplås, klaff med bakomliggande lådinredning, 102 X 48 X 125 cm, två nycklar
nr. 746424
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 8 000 kr
1d, 23h, 6m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotpall, 1900-talets mitt, längd 55 cm
nr. 746501
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 0h, 20m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard med bokhylla, Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, ek, 1960-tal, 184 X 36 X 135 cm
nr. 746478
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 0h, 4m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Spegel, 1800-tal, 60 X 33 cm
nr. 746314
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 300 kr
52m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skåp på hjul, furu, 1900-talets senare hälft, H=190 B=101
nr. 747209
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 5m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Däckstolar ett par, 2000-tal, bredd 63 cm, hopfällbara, avtagbara fotstöd
nr. 746507
Aktuellt bud:
800 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 0h, 22m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Paraplyställ, gjutjärn, 1900-talets senare hälft, H=70
nr. 747072
Aktuellt bud:
800 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 0h, 18m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pall, böjträ, fårskinn, 1900-talets senare hälft, H=48
nr. 746348
Aktuellt bud:
750 kr
Utropspris: 500 kr
23h, 12m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Byrå, 1800-tal, valnöt. 105 X 58 77 cm
nr. 746269
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 800 kr
18m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fåtöljer ett par, Rokoko-stil, 1900-tal
nr. 746270
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 600 kr
20m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Solspegel, Italien, 1900-talets andra hälft, diameter 60 cm
nr. 746386
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 0h, 24m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ölbackar, 2 st, H=36 och mindre
nr. 746559
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 0h, 46m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stolar, 3 st, Supernatural by Ross Lovegrove
nr. 746379
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 0h, 10m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsspegel och Ljusstakar ett par, bronserat gjutjärn, 18/1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 746313
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 600 kr
50m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord, furu, 1970-tal, 2 iläggsskivor, diameter 120 cm,
nr. 746931
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
1h, 3m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Emmafåtölj, 1900-talets andra hälft fast stoppad klädsel i plysch
nr. 746332
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 12m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stol, Bruno Rey. Kusch & Co, Tyskland, modell 'Rey Chair 33',betsad bok, formgiven 1971, stapelbar
nr. 746381
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 0h, 14m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrivbordsstol, HÅG
nr. 746385
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 0h, 22m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hallmöbel, "Petita", Jörgen Maahr / Otto Nielsen, IKEA, ek, 1960-tal, längd 100 cm
nr. 746726
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 0h, 42m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fällsits, Edblad com, aluminium
nr. 746847
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 23h, 12m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hallbyrå, ek, 1970-tal, längd 110 cm
nr. 746937
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 800 kr
1h, 7m, 39s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
...
8