Utropspris
Utropspris
Matbord + 10 stolar, Olle Andersson White Design licenstillverkad av Gemla, tillverkade 2001, ek, skinnklädda sitsar och ryggar, bordet 220 X 90 X 72 cm
nr. 745232
125 kr
Utropspris: 8 000 kr
20h, 3m, 55s
Matbord + 11 stolar, Olle Andersson White Design licenstillverkad av Gemla, tillverkade 2001, ek, skinnklädda sitsar och ryggar, bordet 220 X 90 X 72 cm
nr. 745233
75 kr
Utropspris: 8 000 kr
20h, 5m, 55s
Bord + 6 barstolar, Börje Lindau, Blå Station, bordet 150 X 48 X 108 cm
nr. 745257
3 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
20h, 31m, 55s
Vilstol, Bruno Mathsson , Karl Mathsson Värnamo tillverkad 1936, flätad sits av sadelgjord, stomme i böjträ, björk, etikettmärkt, längd 150 cm
nr. 747091
100 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 20h, 24m, 55s
Matbord, "Rainbow" Hans K, 2000-tal, 160 X 100 X 75 cm + 2 iläggsskivor a 48 cm/st
nr. 746806
0 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 18h, 20m, 55s
Konsolbord/Matbord, 1960/70-tal, Utfällbar skiva i palisander, underrede i bambu, rotting och mässing, längd 180 cm, bredd 45-90 cm, höjd 76 cm, cites-intyg medföljer
nr. 745272
150 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 18h, 29m, 55s
Fåtölj, Charles France för France & Son, Danmark, 1960-tal, teak och skinn, bredd 81 cm, (ändrad objektsbeskrivning 15/4)
nr. 745445
650 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 20h, 43m, 55s
El-sängar ett par, 2010-tal, 90 X 200 cm
nr. 745812
1 000 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 18h, 33m, 55s
Matbord, 1960/70-tal, skiva i palisander, underrede i bambu, rotting och mässing, längd 180 cm, bredd 90, höjd 72 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 745815
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 18h, 35m, 55s
nr. 746184
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 20h, 31m, 55s
Skinnsoffor, ett par, Ikea, 2000-tal, L=202
nr. 746544
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 20h, 16m, 55s
David Rosén, Matbord, fyra stolar, Nordiska Kompaniet, mahogny och skinn, 1950/60-tal, 180 X 105 X 75 cm + en iläggsskiva 55 cm
nr. 746727
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 20h, 20m, 55s
Stolar 8 st + karmstol, Windsor-modell, England, ek, 1900-tal,
nr. 745434
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 20h, 39m, 55s
Piano, C Bechstein modell 12 B, 1960-tal, valnöt, 151 X 59 X 116 cm
nr. 745632
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 18h, 13m, 55s
Karmstolar ett par Coach, 2000-tal, betsat trä och konstskinn
nr. 745662
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 18h, 57m, 55s
Soffbord "Sesam" Sven Staaf Tingströms, 1960/70-tal, palisander, utfällbar skiva, diameter 150 cm, höjd 58 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 745797
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 18h, 21m, 55s
Skåp, jugend, ek, 1900-talets början, H=147 B=87
nr. 745924
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 20h, 1m, 55s
Stolar 2 + 2 + 2, 1950/60-tal, Danmark, teak och ek, klädda sitsar
nr. 745955
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 20h, 29m, 55s
Hyllsystem, 1960-tal, teak, 4 gavlar, 4 skåp, 8 hyllplan, höjd 200 cm
nr. 746103
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 19h, 7m, 55s
Soffa, Howard-stil, 2000-tal, L=250
nr. 746145
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 19h, 51m, 55s
Vitrinskåp, 1900-talets tidigare hälft, H=137 L=185
nr. 746278
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 19h, 47m, 55s
Bokhyllor med bar och underskåp, 1950-tal, teak, 168 X 80 X 42 cm
nr. 746395
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 20h, 20m, 55s
Trädgårdsstolar 4 st, Byarum "Classic Nr:1", smide med klädda sitsar
nr. 746728
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 20h, 22m, 55s
nr. 746785
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 20h, 38m, 55s