Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Möbler & Speglar
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Sekretär, Gustaviansk, 1700-tal, mahogny med kalkstensskiva, mässingsbeslag, snäpplås, klaff med bakomliggande lådinredning, 102 X 48 X 125 cm, två nycklar
nr. 746424
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 8 000 kr
1d, 21h, 48m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard, Alf Svensson, Bjästa Möbler, 1960-tal, ek, dörrar med flätad rotting, 179 X 72 X 45 cm, stämpelmärkt ALF SVENSSON BJÄSTA SWEDEN
nr. 746481
Aktuellt bud:
4 100 kr
Utropspris: 8 000 kr
1d, 22h, 50m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stolar 6 st, Niels O Møller, JL Møller Möbelfabrik, 1960-tal, teak, sitsar klädda i konstskinn, sitthöjd 44 cm
nr. 748319
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 8 000 kr
6d, 23h, 25m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fåtölj med fotpall, "Timeout" Conform, skinn, 2000-tal, bredd 78 cm
nr. 746813
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 4 000 kr
3d, 0h, 14m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fåtölj med fotpall "Select" Roger Persson, Swedese, 2000-tal, fast stoppad tygklädsel, nackkudde i skinn, stålunderrede
nr. 747146
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 23h, 44m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord, Richard Lampert, Svartlackerade stålrörsunderreden, laminatskiva, 180 X 90 X 73 cm, etikettmärkt
nr. 746607
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 23h, 40m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard med bokhylla, Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, ek, 1960-tal, 184 X 36 X 135 cm
nr. 746477
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 22h, 44m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard med bokhylla, Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, ek, 1960-tal, 184 X 36 X 135 cm
nr. 746478
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 22h, 46m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp med belysning, 1900-talets slut, H=193 L=153, 2 delar
nr. 747089
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 2 000 kr
2m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp med belysning, engelsk-stil, 1900-talets slut, H=185 B=97
nr. 747133
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 23h, 28m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skåp, ek, 18/1900-tal, 230-245 X 149 X 57 cm
nr. 747392
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 21h, 57m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matgrupp, bord, 4 stolar, 2 iläggsskivor, 1900-talets slut, H 73 cm D 110-200 cm
nr. 747528
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 22h, 13m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stolar, 8 st, 1900-tal, skinnklädsel
nr. 746545
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 23h, 18m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hallmöbel, "Petita", Jörgen Maahr / Otto Nielsen, IKEA, ek, 1960-tal, längd 100 cm
nr. 746726
Aktuellt bud:
500 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 23h, 24m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrivbordsstol, Höganäs Officeline, ställbar
nr. 746816
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 21h, 46m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tamburmajor, 1900-talets slut, mässing och sten, H=184
nr. 747079
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 23h, 4m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skåp, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, 174 X 120 X 45 cm, 4-nycklar
nr. 747135
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 23h, 30m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord + 6 stolar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, bordet 140 X 100 X 74 cm + 2 iläggsskivor
nr. 747142
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 23h, 36m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skåp, bonad björk, 1900-talets första hälft, 181 X 120 X 53 cm
nr. 747163
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 0h, 12m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skåp, 1800-tal, avlutad furu, vitrinöverdel, 204 X 104 X 48 cm
nr. 747403
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 22h, 1m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp med belysning, 1900-talets slut, H=197 B=102
nr. 747628
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 23h, 47m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrivbord med bokhyllor, teak, 1900-talets senare hälft, L=241 B=52 H=174
nr. 747903
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 23h, 49m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Blomsterbord 2 st, 1960-tal, teak, längd 85-140 cm
nr. 748303
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 23h, 23m, 5s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Karmstolar ett par, kromat stålrör och formpressad plywood, 1900-talets andra hälft
nr. 746334
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
1m, 49s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7