Utropspris
Pallar 2 st, Arne Jacobsen, för Fritz Hansen, Danmark. höjd 45 cm
nr. 745965
650 kr
Utropspris: 600 kr
39m, 58s
Karmstol, Farsø Stolefabrik, Danmark, teak och konstskinn, 1960-tal, brännmärkt
nr. 745967
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
41m, 58s
Stolar ett par, Erik Buch, 1960-tal, ek, klädd sits och rygg
nr. 745975
450 kr
Utropspris: 600 kr
43m, 58s
Karmstol, 1960-tal, Danmark, ek och konstskinn
nr. 745976
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
45m, 58s
Sidobord, Jugend, 1900-talets början, ek, skiva i mässing, diameter 50 cm
nr. 745978
100 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 15m, 58s
Slagbord, 1800-tal, avlutad furu, 177 X 103 X 79 cm
nr. 746794
1 300 kr
Utropspris: 1 500 kr
22h, 16m, 58s
Speglar 3 st, 1900-tal, höjd 71 cm och lägre
nr. 745988
125 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 17m, 58s
Vitrinskåp, 2000-tal, 190 X 35 X 106 cm
nr. 746795
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
22h, 18m, 58s
Satsbord 2 st, 1960-tal teak, höjd 48 cm och lägre
nr. 745990
450 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 19m, 58s
Chiffonjé, 1800-tal, ådringsmålad, 139 X 93 X 47 cm
nr. 746798
300 kr
Utropspris: 600 kr
22h, 20m, 58s
Matbord, "Rainbow" Hans K, 2000-tal, 160 X 100 X 75 cm + 2 iläggsskivor a 48 cm/st
nr. 746806
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
22h, 22m, 58s
Barnstolar 8 st, Pixner, stapelbara
nr. 746824
50 kr
Utropspris: 800 kr
22h, 24m, 58s
Barnstolar 2 st Pixner, stapelbara
nr. 746826
100 kr
Utropspris: 400 kr
22h, 26m, 58s
Byrå och spegel, Engelsk-stil, 1900-talets andra hälft, höjd 70 + 89 cm
nr. 746867
0 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 28m, 58s
Sidobord, betsad furu, 2000-tal, 120 X 36 X 75 cm
nr. 746868
75 kr
Utropspris: 400 kr
22h, 30m, 58s
Vitrinskåp, furu, 1990-tal, 186 X 112 X 36 cm
nr. 746885
125 kr
Utropspris: 800 kr
22h, 32m, 58s
nr. 746886
100 kr
Utropspris: 800 kr
22h, 34m, 58s
Barglob D=60
nr. 746057
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
22h, 36m, 58s
Pinnstolar ett par
nr. 746058
100 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 37m, 58s
Fåtöljer ett par 1930/40-tal
nr. 746060
500 kr
Utropspris: 800 kr
22h, 38m, 58s
Lampbord, gulmetall & marmor, Ellos "Gabriella" H=53 D=46
nr. 746061
650 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 39m, 58s
Piedestalbord 1800-tal H=76
nr. 746062
75 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 40m, 58s
Piedestaler ett par gjutjärn, H=63
nr. 746064
550 kr
Utropspris: 600 kr
22h, 42m, 58s
Trädgårdsbord 1900-talets första hälft, plåt & smide D=68 H=77
nr. 746067
125 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 45m, 58s
15
15