Utropspris
Utropspris
Soffa, "Solo", 3-sits, 2st, l = 198, d = 60 cm, tyg och stål.
nr. 741925
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
12h, 7m, 35s
Gavlar till stringhylla, 1950-tal, höjd 155, bredd 80 cm
nr. 741932
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 13h, 25m, 35s
Soffa, Gustaviansk-stil, 1900-tal, 149 X 62 X 83 cm
nr. 742041
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 11h, 41m, 35s
Sideboard, 1900-talets andra hälft, mahogny, 175 X 47 X 82 cm
nr. 742123
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 11h, 1m, 35s
Trädgårdsgrupp lättmetall, bord 67 H=65 + 3st stolar
nr. 742138
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 42m, 35s
Sängbord, ett par, teak, med underliggande hylla. AB Carlström & Co
nr. 742433
2 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 42m, 35s
Spegel, 2000-tal, 213 X 93 cm
nr. 742591
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 10h, 9m, 35s
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft, ombyggd inredning, 178 X 37 X 100 cm
nr. 742694
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 10h, 7m, 35s
Pinnstolar 4 st, 1950/60-tal
nr. 742848
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 11h, 47m, 35s
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft, 148 X 93 X 27 cm
nr. 742861
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 12h, 9m, 35s
Snurrstol ek jugend
nr. 741614
500 kr
Utropspris: 800 kr
11h, 16m, 35s
Spegel, 18/1900-tal, 138 X 74 cm
nr. 741710
75 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 15m, 35s
Trädgårdsbord, teak, karmstolar 4 st, furu, bordets längd 150 cm
nr. 741782
300 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 11h, 11m, 35s
Serveringsvagn, J-H Fabrikerna, Sävsjö, 1950-tal, hopfällbar, höjd 60 cm
nr. 741886
550 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 12h, 41m, 35s
Byrå, teak, 1960-tal, 82 X 41 X 85 cm
nr. 741893
650 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 12h, 53m, 35s
Skrivbordsstol Thonet-stil
nr. 742014
100 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 12h, 2m, 35s
Fåtöljer ett par, skinn & böjträ
nr. 742029
125 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 12h, 11m, 35s
Matbord, 2000-tal, 160 X 90 X 75 cm
nr. 742039
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 11h, 39m, 35s
Linneskåp 163x45 H=113
nr. 742076
350 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 19m, 35s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 43m, 35s
Stolar 2 st, 1900-tal
nr. 742160
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 57m, 35s
Soffbord, 1900-talets andra hälft, 140 X 80 X 52 cm
nr. 742181
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 12h, 7m, 35s
Bänk, 1970-tal, furu och canvas, längd 122 cm
nr. 742207
350 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 12h, 31m, 35s
Soffa bambu rotting + karmstol L= 125
nr. 742210
100 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 47m, 35s