Utropspris
Sängbord, ett par, teak, med underliggande hylla. AB Carlström & Co
nr. 742433
2 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 30m, 12s
Skåp EFE, 120x44 H=120
nr. 742463
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 1h, 30m, 12s
Byrå, 1900-talets mitt, H=68 B=72
nr. 742113
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 31m, 12s
Schäslong L=164
nr. 742465
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 1h, 31m, 12s
Spegel Stina Sandwall, H=170
nr. 742466
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 32m, 12s
Köksbord, 2 utdragsskivor, 1900-talets senare hälft, H=75 L=80-126
nr. 742115
200 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 35m, 12s
Skänk, ek, 1900-talets mitt, H=90 L=134
nr. 742117
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 39m, 12s
Matgrupp, bord 180x95 + 2st klaffar á45 H=78 + 4st stolar
nr. 742478
200 kr
Utropspris: 1 200 kr
4d, 1h, 41m, 12s
Sideboard, 1900-talets andra hälft, mahogny, 175 X 47 X 82 cm
nr. 742123
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 49m, 12s
Spegel med konsolbord, Jugend, 1900-talets början, rikligt skurna i ek, höjd 48-187 cm
nr. 742124
2 500 kr
Utropspris: 10 000 kr
4d, 1h, 51m, 12s
Sängbord, 1950-tal, betsat trä, höjd 55 cm
nr. 742125
300 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 53m, 12s
Spegel, Rokoko-stil, 1900-talets mitt, höjd 75 cm
nr. 742129
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 59m, 12s
Spegelbyrå, Nyrenässans, 1800-tal, 230 X 108 X 61 cm
nr. 742132
1 400 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 5m, 12s
Karmstolar ett par, 1900-talets första hälft, mahogny
nr. 742139
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 9m, 12s
Fiskespön 5 st + 2 haspelrullar, bland annat ABU Garcia Cardinal
nr. 742142
400 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 2h, 13m, 12s
Skåp, Jugend, 1900-talets början, betsad ek, 90 X 51 X 100 cm
nr. 742147
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 23m, 12s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 31m, 12s
Soffa, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft, längd 135 cm
nr. 742152
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 33m, 12s
Kista, allmoge, daterad 1853, originalmålning, längd 142 cm
nr. 742153
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 2h, 35m, 12s
Stolar 6 st, Gustaviansk-stil, 1900-talets mitt
nr. 742156
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 37m, 12s
Stol bord och pall, böjträ, 1900-talets andra hälft
nr. 742157
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 2h, 39m, 12s
Soffbord, sten, 1980-tal, 139 X 79 X 52 cm
nr. 742159
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 2h, 43m, 12s
Stolar 2 st, 1900-tal
nr. 742160
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 45m, 12s
Soffbord, 1900-talets andra hälft, 140 X 80 X 52 cm
nr. 742181
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 55m, 12s