Utropspris
Spånkista och korgar 2 st, 1900-tal, längd 80 cm och mindre
nr. 742856
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 52m, 15s
Spelbord, Nyrokoko, 1800-tal, mahogny, 91 X 48 X 76 cm
nr. 742860
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 0m, 15s
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft, 148 X 93 X 27 cm
nr. 742861
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 2m, 15s
Matgrupp, 1930-40-tal, björk och textil, bord, 132 x 76, H = 73, 4 stolar
nr. 742868
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 19m, 15s
Herrbetjänt
nr. 742891
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 8h, 27m, 15s
Karmstolar, 8 st, 1900-talets senare hälft, B=55
nr. 743077
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 8h, 5m, 15s
nr. 743078
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 8h, 7m, 15s
Soffa rokokostil L=122
nr. 741766
0 kr
Utropspris: 500 kr
9h, 41m, 15s
Matbord, 2000-tal, 160 X 90 X 75 cm
nr. 742039
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 32m, 15s
Skrivbord, glas och kromad metall, 1900-talets slut, 160 X 80 X 77 cm
nr. 742058
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 46m, 15s
Byrå funkis, 3 lådor, 86x45,5 H=85
nr. 742074
0 kr
Utropspris: 1 200 kr
2d, 7h, 11m, 15s
Skänk, ek, 1900-talets mitt, H=90 L=134
nr. 742117
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 44m, 15s
Spegel, Rokoko-stil, 1900-talets mitt, höjd 75 cm
nr. 742129
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 4m, 15s
Skåp, Jugend, 1900-talets början, betsad ek, 90 X 51 X 100 cm
nr. 742147
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 8h, 28m, 15s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 8h, 36m, 15s
Skinnsoffa, 3 sits, längd 210 cm.
nr. 742166
0 kr
Utropspris: 700 kr
1d, 8h, 10m, 15s
Hatthylla, metall, bredd 100,5 cm
nr. 742179
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 5m, 15s
Soffbord, 1900-talets andra hälft, 140 X 80 X 52 cm
nr. 742181
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 9h, 0m, 15s
Soffa, 1970/80-tal, furu och skinn, längd 220 cm
nr. 742182
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 9h, 2m, 15s
Spegel, 1900-talets slut, 75 X 64 cm
nr. 742202
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 20m, 15s
Bord med lådor björk 40 x 65 H= 72
nr. 742219
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 42m, 15s
Chiffonje björk 109 x 49 H= 124
nr. 742223
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 7h, 45m, 15s
Pall krom och textil 70x70 H=42
nr. 742305
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 18m, 15s
Skåp, ek, 2000-tal, 184 X 48 X 121
nr. 742309
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 8h, 12m, 15s