Utropspris
Kista allmoge, 1700-tal, 65 X 52 X 25 cm
nr. 755672
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 8h, 57m, 27s
Vattenkanna, bemålad plåt, höjd 45 cm
nr. 755670
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 53m, 27s
Brännvinskagge, kanna, skrin mm, 1800-tal,
nr. 755653
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 41m, 27s
Lådmöbel, 1800-tal, 52 X 28 X 42 cm
nr. 755648
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 37m, 27s
Åkdyna, allmoge, daterad 1896, broderad, 95 X 49 cm
nr. 755614
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 8h, 11m, 27s
Allmogetextilier och kuddar, 1900-tal
nr. 755580
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 21m, 27s
Stolar 6 st, karmstolar 3 st, 1800-tal, senare bemålning
nr. 755532
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 29m, 27s
Skrivbord, 1800-tal, senare bemålning, 116 X 62 X 77 cm
nr. 755527
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 9h, 19m, 27s
Bord, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, låda i sargen, 172 X 67 X 75 cm
nr. 755523
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 9h, 11m, 27s
Kaffekvarn, kafferostare mm
nr. 755090
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 9m, 27s
Hyvlar, skäror mm, 18 och 1900-tal
nr. 755076
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 3m, 27s
Korg + sikt, diameter 54 cm och mindre
nr. 755027
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 25m, 27s
Väggkonsoler, kaffekvarn, kruthorn mm, längd 64 cm och mindre
nr. 754959
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 41m, 27s